PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom przegrał w piątek z Pogonią w Szczecinie. Czerwona kartka i porażka 0:4. Zobacz zapis relacji na żywo

Stanisław Wróbel
Fragment meczu Radomiak - Pogoń, który został rozegrany w rundzie jesiennej w Radomiu i zakończył się remisem 1:1.
W 24 kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom przegrał z Pogonią w Szczecinie aż 0:4! Piątek, 4 marca nie będzie mile wspominany przez piłkarzy i kibiców Radomiaka. Przełomem była czerwona kartka dla Luziao w 51 minucie. Od tego momentu Radomiak już tylko się bronił, niestety mimo ambitnej postawy nasza kipa dała sobie strzelić trzy gole. Mecz zakończył się dotkliwą porażka 0:4.

Zobaczcie zapis relacji live z tego hitowego meczu

Mecz Pogoń Szczecin - Radomiak Radom ONLINE

Niestety Radomiak bardzo szybko stracił bramkę. W 6 minucie gola dla Pogoni Szczecin strzelił Kamil Drygas. Do przerwy prowadziła Pogoń 1:0.

Mecz w pierwszych 45 minutach był dość ostry, W 18 minucie żółtą kartkę otrzymał Filipe Nascimento z Radomiaka. Niestety nie zagra w następnym meczu naszej drużyny. W 28 minucie żółtą kartkę dostał kolejny piłkarz Radomiaka - Luizao. Z kolei w 41 minucie żółtą kartką został ukarany Piotr Parzyszek z Pogoni.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Druga połowa również rozpoczęła się bardzo źle. W 51 minucie, najpierw Luizao dostał drugą żółtą kartkę po nieudanym wślizgu, chwilę później, w 55 minusie Pogoń strzeliła drugiego gola. jego autorem był Kostas Triantafyllopoulos.

Niestety czerwona kartka była momentem przełomowym, grając w 10 Radomiak tylko się bronił i niestety tracił kolejne bramki.

Po stracie gola trener Dariusz Banasik zareagował błyskawicznie. Za Leandro i Rondona weszli Daniel Łukasik i Abraham Marcus. W 66 minusie podwójną zmianę przeprowadziła Pogoń - zeszli Biczachczjan i Foranalczyk, weszli Jean Carlos Silva i Mateusz Łęgowski. Grająca z przewagą jednego zawodnika Pogoń przeważała i w 76 minucie 19-letni Mateusz Łęgowski strzelił gola na 3:0.

W 77 minucie Radomiak przeprowadził dwie kolejne zmiany. Za Tiago Matosa i Karola Angielskiego weszli Damian Jakubik i Maurides. Nic to jednak nie pomogło. W 81 minucie po wspaniałej akcji Pogoni - kapitalnym podaniem popisał się Rafał Kurzawa a gola na 4:0 zdobył drugi zmiennik Jean Carlos Silva. W Pogoni doszło do jeszcze jednej zmiany - Rafała Kurzwę zastąpił Kacoer Kostorz.

Pogoń miała od 51 minucie miażdżącą przewagę . Wystarczy przytoczyć statystkę - strzały na bramkę 17:3 dla Pogoni, strzały celne 7:0.

Po meczu trener Dariusz Banasik przyznał ,że czerwona kartka ustawiła mecz. Powiedział też, że w przerwie Luizao był ostrzegany, by uważał, miał już bowiem żółta kartkę na koncie.

Na boisko w Szczecinie drużyny wyszły w składach:
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Igor Łasicki, Luis Mata, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas, Wahan Biczachczjan, Rafał Kurzawa, Mariusz Fornalczyk, Piotr Parzyszek

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Leandro, Luizao, Filipe Nascimento, Luis Machado, Mario Rondon, Karol Angielski

Podopieczni trenera Dariusza Banasika do Szczecina na mecz z Pogonią pojechali w najmocniejszym składzie. Nikt nie pauzował za kartki, nikt nie narzekał na urazy, które mogłyby wyeliminować z gry. W kadrze meczowej na mecz z Pogonią Szczecin zabrakło miejsca dla Meika Karwota, Macieja Świdzikowskiego i Artura Bogusza.

Pogoń w poprzedniej kolejce na własnym boisku przegrała 0:3 z Lechem Poznań. Radomiak pokonał Lechię Gdańsk 2:0. Przed tym meczem Pogoń jest wiceliderem ekstraklasy, Radomiak zajmuje 4 miejsce.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe