PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom przegrał z Piastem Gliwice 0:1. Roberto Alves zmarnował rzut karny. Trudno zastąpić Leonardo Rochę

Dorota Kułaga
Zawodnik Radomiaka Radom Roberto Alves i Michał Chrapek, strzelec gola dla Piasta Gliwice Kamil Bielaszewski/PAP/Andrzej Lange
Piłkarze Radomiaka Radom w meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrali z Piastem Gliwice 0:1. Bardzo widoczny był brak najlepszego strzelca Leonardo Rochy, który jest kontuzjowany. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Roberto Alves, który nie wykorzystał rzutu karnego. Dla Piasta to dziesiąty mecz z rzędu bez porażki.

PKO Ekstraklasa. Radomiak przegrał z Piastem Gliwice

Radomiak Radom - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Michał Chrapek 15.
Radomiak: Kobylak - Jakubik (67. R. Rossi), Cichocki, Cestor, Abramowicz - Semedo (67. Okoniewski), Donis, Alves (79. Cele), Castaneda, Cayarga (61. Pik) - Sarmiento.
Piast: Plach - Pyrka, Czerwiński, Mosór, Katranis - Mucha (46. Mokwa), Chrapek, Dziczek, Tomasiewicz (84. Hateley), Felix - Kirejczyk (59. Sobczyk).
Sędziował: Damian Kos z Gdanska.
Żółte kartki: Katranis, Mucha (Piast).
Widzów: 4346.

Radomiak grał bez swojego najlepszego strzelca. Leonardo Rocha doznał kontuzji w meczu ze Śląskiem Wrocław i przeciwko Piastowi nie mógł zagrać. Zastąpił go Jean Franco Sarmiento.

W 7 minucie po strzale Damiana Jakubika udanie interweniował Frantisek Plach.

W 15 minucie Grzegorz Tomasiewicz szybko rozegrał rzut wolny. Podał za plecy obrońców do Michała Chrapka, który w sytuacji sam na sam przelobował Gabriela Kobylaka. Piast prowadził 1:0. Przy tej akcji zaspali środkowi obrońcy gospodarzy, błąd popełnił też bramkarz Radomiaka.

W 21 minucie z 20 metrów uderzył Berto Cayarga, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć bramkarza Piasta. W 26 minucie Frank Castaneda dośrodkował w pole karne gości, do futbolówki doszedł Sarmiento, ale jego strzał był mocno niecelny. W 35 minucie mogło być 2:0 dla Piasta - uderzał Jorge Felix, ale Gabriel Kobylak nie dał się zaskoczyć.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie - w pierwszych 45 minutach obydwie drużyny oddały po dwa celne strzały. Radomiak nie miał pomysłu na sforsowanie defensywy Piasta. Siła ofensywna Zielonych bez Leonardo Rochy jest dużo mniejsza.

-Bramkarz musi grać wysoko. Myślałem, że Chrapek nie przyjmie piłki, ale udało mu się to zrobić i zostałem przelobowany. Nie zgadzam się, że jak nie ma Rochy, to nie mamy siły ofensywnej. Jest Sarmiento, który dobrze wyglądał na treningach i mam nadzieję, że coś strzeli po przerwie. To nie jest czas na relaks, jak każdy mecz chcemy wygrać

- mówił w przerwie bramkarz Radomiaka Gabriel Kobylak w wywiadzie dla Canal+ Sport.

W 53 minucie Jakub Czerwiński odbił piłkę ręką w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny dla Radomiaka! Wykonawcą jedenastki był Roberto Alves. Strzelił w lewy róg bramkarza Frantiska Placha, ale golkiper Piasta popisał się znakomitą interwencją. Za chwilę przyjmował gratulacje od kolegów. To była najlepsza okazja Radomiaka do zdobycia wyrównującej bramki.

W 71 minucie po centrze Dawida Abramowicza główkował Daniel Pik, ale piłka przeszła obok słupka. Ataki gospodarzy nadal nie przyniosły bramki. W 79 minucie bliski zdobycia drugiej bramki był Jorge Felix, ale Gabriel Kobylak popisał się znakomitą interwencją. W 86 minucie główkował Krystian Okoniewski - futbolówka przeszła nad poprzeczką.

W 90 minucie znowu Gabriel Kobylak uratował Radomiaka przed utratą drugiej bramki! Piast wyszedł z kontrą, którą płaskim strzałem zwieńczył Patryk Dziczek, ale bramkarz gospodarzy nogą odbił piłkę. W 93 minucie znowu Kobylak popisał się znakomitą interwencją - wygrał pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Pyrką!

Koniec spotkania. Piast wygrał w Radomiu 1:0. Po przerwie Roberto Alves zmarnował rzut karny, a Gabriel Kobylak trzy razy uratował Zielonych od utraty bramki.

XXX

Tak zapowiadaliśmy mecz Radomiak - Piast

W drużynie prowadzonej przez trenera Constantina Galki zabraknie pauzującego za kartki Luisa Machado oraz od dłuższego czasu kontuzjowanych Ramosa, Nascimento i Leandro. W ostatnim spotkaniu ze Śląskiem Wrocław z boiska z kontuzją zszedł najlepszy strzelec Radomiaka, Leonardo Rocha i jego występ w sobotnim pojedynku stoi pod znakiem zapytania.

Z kolei w ekipie Piasta trenowanej przez Aleksandara Vukovicia zabraknie kontuzjowanego Damiana Kądziora oraz pauzującego za kartki Ameyawa. Przed szansą występu przed radomską publicznością, być może stanie Michał Kaput, były piłkarz Radomiaka.

Nie zagrają:

Radomiak: Luis Machado (żółte kartki), Francisco Ramos, Leandro, Filipe Nascimento (kontuzje).
Piast: Michael Ameyaw (żółte kartki), Damian Kądzior, Kamil Wilczek, Tomas Huk.

Radomiak Radom - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Radomiak - Piast w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+.