PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom chwilami pograli w Nysie, ale...punktów nie przywieźli

Sylwester Szymczak
W meczu siatkarskiej Plus Ligi, PSG Stal Nysa pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom. Podopieczni trenera Pawła Woickiego zagrali nieco lepiej niż w ostatnich meczach, ale wywalczyli tylko jednego seta.

PSG Stal Nysa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (29:27, 23:25, 25:20, 25:20)

Stal: Zhukouski 2, Ben Tara 25, El Graoui 10, Gierżot 18, Jankowski 2, Abramowicz 8, Dembiec (libero) oraz Szczurek, Buszek, Biniek (libero), Kwasowski 3, Miyaura.
Czarni: Nowak, Schulz 14, Łukasik 11, Firszt 14, Tammemaa 7, Lemański 14, Masłowski (libero) oraz Rusin, Ostrowski, West, Gąsior, Ostrowski.

MVP: Wassim Ben Tara (Stal)

Obecnie PSG Stal Nysa, to starzy znajomi z Radomia. Prezesem klubu jest wychowanek Czarnych, Robert Prygiel. zaś szkoleniowcem tej drużyny jest Daniel Pliński. Rok temu Nysa biła się o utrzymanie, a teraz zajmuje piąte miejsce. Można więc odważnie mówić, że zrobiono tutaj kawał dobrej roboty.

Początek pierwszej partii był niezły w wykonaniu gości. Czarni grali ambitnie, popełniali mało błędów i prowadzili 6:8. Szkoda zepsutych zagrywek, bo byłoby lepiej. Nysa wyszła na chwilę na prowadzenie, a za moment było już 17:19. Czarni mieli już piłke setową prowadząc 24:22. Nie wykorzystali tego i to nysa za chwilę prowadziła 26:25. Trwała zacięta walka na przewagi i ostetecznie gospodarze przechylili szalę zwycięstwa.

Początek drugiego seta również był wyrównany. na chwilę Cerrad Enea Czarni wyszli na prowadzenie, a za moment było już 10:6. Czarni poderwali się do walki. Ze stanu 18:14 doprowadzili do 18:16. Zaś po świetnym bloku, Czarni wyszli w tym secie na prowadzenie 19:20, za chwilę 21:24. Za moment po błędzie w rozegraniu Czarni zdobyli punkt i wygrali seta.
Również trzeciego seta goście zaczęli lepiej od prowadzenia 3:5. Zespół długo prowadził równorzędną walkę. Dopiero pod koniec po słabszym fragmencie naszej drużyny było 19:15. końcówka w wykonaniu zespołu z Radomia była już słabsza i Nysa wyszła na prowadzenie 2:1.
W czwartym secie sił i determinacji starczyło tylko na poczatek do stanu 5:5. Potem coraz więcej różnych błedów sprawiło, że Nysa rozkręcała się z każdą kolejną akcją. W końcówce było ju 19:15.
Całe spotkanie Wojskowi zagrali nieco lepiej niż w ostatnich kolejkach, ale to za mało, aby wygrać.
W niedzielę, 15 stycznia Czarni u siebie zagrają z Treflem Gdańsk.