PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3. Norbert Huber, środkowy bloku PGE Skry najlepszym zawodnikiem tego meczu.

Fragment meczu, Cerrad Enea Czarni - PGE Skra.
Fragment meczu, Cerrad Enea Czarni - PGE Skra. Włodzimierz Łyżwa
W meczu PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrała 1:3 ze PGE Skrą Bełchatów. MVP meczu (najlepszy siatkarz): Norbert Huber (PGE Skra).

Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)
Cerrad Enea Czarni: Vincić 2, Butryn 16, Protopsaltis 16, Włodarczyk 10, Pajenk 11, Grzechnik 7, Ruciak (libero), Masłowski (libero) oraz Filip 1, Kędzierski 0, Firszt 3.
PGE Skra: Łomacz 1, Petković 17, Ebadipour 13, Szalpuk 9, Kochanowski 10, Huber 16, Piechocki (libero) oraz Droszyński 0, Katić 1, Kłos 0.
MVP meczu: Norbert Huber (PGE Skra).

Przyjazd 8-krotnego mistrza Polski PGE Skry Bełchatów do Radomia wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Na trybunach był komplet publiczności, blisko 2000.

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu w nie najmocniejszych składach. Radomianie bez środkowego bloku Damiana Boruchem, który narzeka na bóle kręgosłupa. W PGE Skrze zabrakło atakującego Mariusza Wlazłego, który jest ze swoją drużyną w Radomiu, ale nie zagrał z powodu choroby.

W kadrze PGE Skry gra czterech byłych siatkarzy radomskiej drużyny, przyjmujący Artur Szalpuk i Piotr Orczyk, środkowy bloku Norbert Huber i rozgrywający Kamil Droszyński.

Blisko 150 minut trwał mecz Czarnych ze Skrą. Podopieczni trenera Roberta Prygla nie wykorzystali szansy zdobycia choćby jednego punktu w tym meczu. W trzecim secie mieli kilka piłek meczowych, ale ich nie wykorzystali.
Było to momentami bardzo dobre siatkarskie widowisko w małej radomskiej hali.

Dwie czerwone kartki
W trzecim secie mieli kilka piłek meczowych, ale ich nie wykorzystali. Właśnie trzecia partia była bardzo emocjonująca i trwała aż ... 49 minut. Przy stanie 26:25 dla bełchatowian, pod siatką miała miejsce ogromna awantura. Sędzia musiał sięgnąć po kartki, żółte i czerwone. Dostali je Michał Filip i Milad Ebadipour. Trenerzy wykorzystali wszystkie przerwy na żądanie, a gra na przewagi była obserwowana przez publiczność na stojąco. Końcowe wymiany rozegrano już w atmosferze karczemnych awantur. Ostatecznie wygrała Skra 33:31.

Mówi Robert Prygiel, trener Cerrad Enea Czarni
- Chyba wszyscy, co trochę interesują się sportem mogą sobie wyobrazić, jak to sportowca boli, że jesteś bardzo blisko. 1-2 piłki decydują, że przynajmniej mamy 2:1 w setach dla nas. Najbardziej boli, że końcówkę trzeciego seta my oddaliśmy, a nie Skra wywalczyła. To jest bardzo przykre, że zdobywamy punkty dobrą zagrywką, wyblokiem, kontratakiem, a później oddajemy bezpośrednim błędem własnym. W statystykach ten mecz był identyczny. Obie drużyny bardzo dobrze reagowało blok - obrona. Nie można być złym na atakujących, bo zarówno my postawiliśmy wysoko poprzeczkę, jak i Bełchatów. Jedyna różnica, że my popełniliśmy 12 błędów bezpośrednich w ataku, a oni 8. Kolejny mecz na tej sali, gdzie trzymamy przeciwnika za gardło i nie potrafimy go dobić.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani