PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom pokonali 3:0 MKS Będzin. Atakujący Karol Butryn najlepszym siatkarzem meczu

Kibice Czarnych Radom.
Kibice Czarnych Radom. facebook Mateusz Tyczyński
W meczu czwartej kolejki PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom pokonali 3:0 MKS Będzin. Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Karol Butryn atakujący Cerrad Enei Czarnych.

Źródło: facebook Cerrad Enea Czarni Radom

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22
Cerrad Enea Czarni: Vincić 2, Butryn 17, Protopsaltis 11, Włodarczyk 9, Pajenk 8, Boruch 7, Masłowski (libero) oraz Ruciak (libero), Filip 2, Kędzierski 0, Firszt 0.
MKS: Sanders , Faryna 15, Fayazi 2, Sossenheimer 5, Gunia 7, Ratajczak 2, Potera (libero) oraz Buczek 0, Superlak 5, Fornal 2, Schmidt 1, Sobański 6, Dryja 0, Macheta (libero).
MVP: Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni Radom).

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, wszyscy zgromadzeni w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego. Cała hala pokrywała się biało-czerwonymi flagami. To wszystko wiązane jest z poniedziałkowym Narodowym Świętem Niepodległości.

Pierwszy set dla gospodarzy
Początek seta nieoczekiwanie dla gości, podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka i prowadzenie 8:5, 9:6. Radomianie objęli prowadzenie 11:10 i nie oddali już do końca seta. Szczególnie jego końcówka to dobra gra podopiecznych trenera Roberta Prygla. Ostatni punkt atakiem z drugiej linii zdobył Thanasis Protopsaltis.

Drugi seta dla Czarnych
Przy stanie 6:2 dla radomian, Jakub Bednaruk poprosił o czas dla swojego zespołu. Wynik nie uległ zmianie na korzyść Będzina. Przy stanie 11:6, szkoleniowiec MKS wziął drugi czas. Dokonał też kilku zmian w składzie. Gra trochę drgnęła na korzyść MKS, bo zrobiło się 17:16, 18:17. Szybko jednak radomianie odskoczyli na 20:17 i wygrali seta do 21. Ostatni punkt Czarni zdobyli po autowej zagrywce Dawida Guni.

Trzeci set dla Cerrad Enei Czarnych Radom
Trzecia partia meczu bardzo wyrównana. Przy stanie po 12, radomianie zdobyli dwa punkty i było 14:12, a trener MKS Jakub Bednaruk wziął czas. Po autowym ataku Rafała Sobańskiego na tablicy pojawił się wynik 19:16 i trener MKS wziął drugi czas. Ostatni punkt zdobył atakiem Michał Filip.