PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom pokonali Cuprum Lubin w walce o jedenaste miejsce w ekstraklasie

Włodzimierz Łyżwa
Cerrad Enea Czarni zrobili pierwszy krok, w walce o 11. miejsce na koniec sezonu 2020/2021. Radomianie w pierwszym z dwóch pojedynków w rywalizacji z Cuprum, pewnie pokonali bez straty swojego przeciwnika. Najbardziej wartościowym graczem wybrany został atakujący radomskiego zespołu, Dawid Konarski.

Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:13)
Cerrad Enea Czarni: Zrajkowski, Konarski 21, Pasiński 7, Sander 19, Ostrowski 3, Josifow 3, Masłowski (libero) oraz Firszt 1, Gąsior, Dryja 2.
Cuprum: Tavares Rodrigues 4, Lorenc 11, Maruszczyk 6, Jakubiszak 4, Smoliński 6, Pietraszko 4, Szymura (libero) oraz Makoś, Zawalski, Magnuszewski 2.
MVP meczu: Dawid Konarski (Cerrad Enea Czarni)

Stawką rywalizacji jest jedenaste miejsce na koniec rozgrywek 2020/2021. Wielu ekspertów nie podjęło się wyznaczenia faworyta tej pary, lecz pierwszy pojedynek w Radomiu pokazał, że to zespół radomski jest bliżej realizacji celu i sięgnięcia po 11. lokatę na koniec sezonu PlusLigi.

Cerrad Enea Czarni Radom w starciu z Cuprum Lubin zanotowali zwycięstwo oraz porażkę. W pierwszej części rundy zasadniczej w hali MOSiR zespół WKS-u, wygrał 3:1. W rewanżowym meczu w hali HWS w Lubinie lepsi byli siatkarze Marcelo Fronckowiaka, którzy triumfowali na własnym boisku w trzech odsłonach. Pierwszy mecz w rundzie play-off pomiędzy obiema drużynami zapowiadał się bardzo ciekawie.

Radomianie w premierowej odsłonie w pełni kontrolowali przebieg pojedynku, a na liderów wyrastali Dawid Konarski oraz Brenden Sander, którzy dawali swojej drużynie bardzo ważne punkty w atakach. Radomianie triumfowali w pierwszym secie 25:21.

W drugim secie Cuprum Lubin starał się nawiązać skuteczną rywalizację ze swoim przeciwnikiem, ale wciąż nie mógł znaleźć skutecznej recepty na dobrze dysponowanych Wojskowych. Zespół Marcelo Fronckowiaka mimo ogromnej woli walki, znów musiał zaznać goryczy porażki, przegrywając w drugiej odsłonie 25:22.

Cerrad Enea Czarni Radom w trzecim secie "postawili kropkę nad i" w pełni dominując swojego przeciwnika. Zespół Dimy Skoryy wygrał w kolejnej partii 25:13, a w całym pojedynku 3:0.

Teraz rywalizacja przenosi się do Lubina. Rewanżowy mecz na terenie Cuprum zostanie rozegrany w niedzielę 28 marca o godzinie 20.30