PlusLiga. Siatkarze Cerrad Enei Czarnych Radom przegrali 0:3 z Asseco Resovią w Rzeszowie [ZDJĘCIA Z MECZU]

Włodzimierz Łyżwa
W meczu ekstraklasy siatkarzy, Asseco Resovia Rzeszów pokonał 3:0 (32:30, 25:22, 25:20)Cerrad Enea Czarnych Radom. Asseco Resovia:Drzyzga (1), Buszek (9), Jendryk (9), Cebulj (17), Butryn (19), Tammemaa (7), Potera (libero) oraz Mariański (libero), Parodi i Domagała.Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Ostrowski (3), Konarski (16), Loh (12), Josifow (11), Sander (9), Masłowski (libero) oraz Nowosiak (libero), Gąsior (4), Zrajkowski, Pasiński i Firszt (2)MVP meczu: Karol Butryn (Asseco Resovia).Inauguracyjna partia rozpoczęła się od prowadzenia radomian 2:0, ale z czasem inicjatywę przejęli gospodarze. Mocno dawali się we znaki rywalom zagrywką i ich przewaga zaczęła rosnąć. Resoviacy wygrywali już 21:17 czy 22:19 i wydawało się, że są na dobrej drodze do szybkiego zakończenia seta, ale goście szybko zniwelowali straty doprowadzając do emocjonującej końcówki. W niej zespół trenera Alberto Giulianiego dopiero kropkę nad i postawił za 9 piłką setową. W drugiej partii przez długi czas trwała zacięta twarda walka punkt za punkt i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. W końcówce Radomianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie 22:20 i… zupełnie stanęli oddając inicjatywę rywalom. Ci zdobyli z rzędu pięć punktów i zamknęli zwycięsko seta, wykorzystując błędy rywali. W trzecim secie już od samego początku ton wydarzeniom nadawali miejscowi. Po serii autowych zagrań siatkarzy z Radomia Asseco Resovia wygrywała 13:9. Ekipa trenera Roberta Prygla zaczęła odrabiać straty, które w pewnym momencie zniwelowała do punktu (15:16). Za chwilę jednak znów dystans powiększył się do trzech „oczek” (20:17), a za moment do pięciu (23:18). Takiej straty goście już nie odrobili. Tak więc podtrzymana została seria Asseco Resovii w meczach u siebie z ekipą z Radomia. W historii gier obu zespołów w PlusLidze zespół z Radomia nigdy nie wygrał na Podpromiu i ma na koncie już dziewięć porażek.Zobacz zdjęcia z meczu>>>pls.pl