PlusLiga siatkarzy. Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0

Karol Butryn, atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom.
Karol Butryn, atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom. Echo Dnia
W meczu PlusLigi siatkarzy, mistrz Polski Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0

Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)
Grupa Azorty Zaksa: Toniutti, Baroti, Śliwka, Semeniuk, Wiśniewski, Rejno, Zatorski (libero) oraz Stępień, Grygiel.
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Butryn, Sander, Włodarczyk, Pajenk, Ostrowski, Ruciak (libero) oraz Firszt,
MVP meczu: Baroti (Zaksa).

Ze zmianami w składzie przystąpili do tego meczu podopieczni trenera Roberta Prygla siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom.
Nie ma już w radomskim zespole atakującego Michała Filipa (przeniósł się do BKS Visły Bydgoszcz). Za niego Czarni pozyskali Łukasza Zugaja z KPS Siedlce.

Do meczu z Zaksą nie przystąpił libero Mateusz Masłowski (kontuzja). Za niego wraz z Michałem Ruciakiem na libero zagrał Grek Athanasios Protopsaltis.

Przy stanie 7:2 dla gospodarzy, radomski szkoleniowiec wziął czas. Później było jeszcze gorzej bo było już 17:8. Trener Robert Prygiel za słabo grającego Brendena Sandera (głównie w przyjęciu zagrywki) wprowadził Bartosza Firszta. Gra się poprawiła, bo radomianie zdobyli kilka punktów. Ostatni punkt w tym secie atakiem w krótkiej zdobył Łukasz Wiśniewski.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 5:1 dla Cerradu Enei Czarnych. Później było 8:4 dla radomian. Po kolejnych akcjach zrobiło się 8:8 i o czas poprosił trener Robert Prygiel.
Radomianie ponownie wyszli na prowadzenie, 16:14, 17:15, by za chwilę było 19:17 dla Zaksy, by całego seta wygrać do 21.