PlusLiga. Ślepsk Suwałki - Cerrad Enea Czarni 3:2. Radomianie zagrali bez Dawida Konarskiego i Mateusza Masłowskiego

Włodzimierz Łyżwa
Atakuje Daniel Gąsior.
Atakuje Daniel Gąsior. Joanna Gołąbek
W meczu PlusLigi siatkarzy, Ślepsk Malow Suwałki pokonał 3:2 Cerrad Enea Czarnych Radom. Radomska drużyna zagrała bez atakującego Dawida Konarskiego i libero Mateusza Masłowskiego.

CZYTAJ O ZAKAŻENIU KORONAWIRUSEM W ZESPOLE CERRAD ENEA CZARNI RADOM

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 25:27, 15:8
Ślepsk: Tuaniga 5, Bołądź 25, Waliński 13, Rousseaux 21, Rudzewicz 7, Sapiński8, Czunkiewicz (libero) oraz Kaczorowski 1, Rohnka, Gonciarz, Szwaradzki, Sacharewicz 2.
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski 4, Gąsior 23, Loh 8, Sander 13, Josifow 12, Dryja 9, Nowowsiak (libero) oraz Firszt 4, Ostrowski, Pasiński.
MVP meczu: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow)

Radomianie pojechali do Suwałk bez dwóch podstawowych graczy atakującego Dawida Konarskiego (zarażony koronawirusem) i Mateusza Masłowskiego (chory). Pojechali z mocnym postanowieniem wygranej.

Pierwszy set dla radomskiego zespołu, który czas prowadził i po obiciu bloku przez atakującego Daniela Gąsiora zakończyli tą partię.

Drugi set pod dyktando gospodarzy, którzy cały czas prowadzili, trzema, czterema punktami. Radomianie w samej końcówce doszli Ślepsk na jeden punkt, 21:20 i tym samym zapowiadała się bardzo ciekawa końcówka. Taka też była. 25 punkt gospodarze zdobyli po zepsutej zagrywce naszego środkowego bloku, Wiktora Josifowa.

Trzecia partia bardzo słaba w wykonaniu podopiecznych trenera Roberta Prygla. Ślepsk już prowadził 20:9. Ostatni punkt w tej partii zdobył atakiem Cezary Sapiński.

W czwartym secie przy stanie 20:20, Czarni odskoczyli na dwa punkty 22:20, później było 23:21, a przy stanie 23:22 radomski szkoleniowiec wziął czas i zrobiło się po 23. Gospodarze wyrównali i grano tego seta na przewagi, który wygrali radomianie po ataku Daniela Gąsiora.

Piąty set zaczął się źle dla radomian, od prowadzenia gospodarzy 3:0. Trener Robert Prygiel wziął czas. Później było jeszcze gorzej bo 9:2 i ponownie radomski szkoleniowiec poprosił o czas. Szybko piąty set się skończył wygraną Ślepska do 8. Ostatni punkt gospodarze zdobyli po zepsutej zagrywce radomskiego przyjmującego Bartosza Firszta.

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami