PlusLiga. Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Radomianie wracają bez punktów. Trener Winiarski ograł trenera Prygla

Robert Prygiel, trener Cerrad Enei Czarnych Radom.
Robert Prygiel, trener Cerrad Enei Czarnych Radom. Tadeusz Klocek
W meczu drugiej kolejki PlusLigi, Trefl Gdańsk pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom. W meczu dwóch polskich trenerów, Michał Winiarski ograł Roberta Prygla.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 21:25, 25:19, 25:21)
Trefl: Janusz 3, Filipiak 19, Schott 18, Halaba 14, Crer 8, Grzyb 11, Majcherski (libero) oraz Kozub 0, Sasak 0, Janikowski 0, Jakubiszak 0.
Cerrad Enea Czarni: Vincić 0, Butryn 21, Włodarczyk 7, Protopsaltis 13, Pajenk 6, Grzechnik 9, Ruciak (libero) oraz Kędzierski 1, Firszt 0, Filip 3.
MVP: Bartosz Filipak (Trefl).

Na pierwszego seta podopieczni trenera Roberta Prygla wyraźnie nie dojechali. Przegrany set do ... 13 dobrze nie świadczy o naszej drużynie. Radomski szkoleniowiec przy stanach 12:8 i 18:10 brał czasy, ale w grze jego zespołu nic na dobre nie drgnęło.Pod koniec pierwszego seta na pozycji rozgrywającego Dejana Vincica zastąpił Michał Kędzierski i także zaczął drugiego seta w wyjściowej szóstce.

Radomianie rozpoczęli seta bardzo dobrze i wrócili do swojej gry. Po asie serwisowym Alena Pajenka było już 7:2. W końcówce seta przewaga stopniała do dwóch punktów (18:20). Szybko radomianie odpowiedzieli kilkoma skutecznymi atakami i pewnie wygrany set do 21.

Trzeci set do stanu 15:15 to walka punkt za punkt. Później gospodarze odskoczyli na 19:15 i nie oddali już prowadzenia. Trener Robert Prygiel próbował ratować sytuację. Wziął dwa przysługujące mu czasy. Dokonywał zmian na jedną akcję. Też nic nie pomogło. Przegrany set do 19.

Źle zaczęli czwartego seta radomianie. Przy stanie 8:4, po raz pierwszy trener Robert Prygiel poprosił o czas. Radomianie zmniejszyli straty do 11:9, by następnie popełnić trzy proste błedy i zrobiło się 14:9. Ponownie o czas poprosił radomski szkoleniowiec. Nasza drużyna szarpała, próbowała, ale seta i cały meczy wygrali gdańszczanie.

Cerrad Enea Czarni do tego meczu przystąpili w 12 osobowym składzie. W poniedziałek kontrakt z radomskim klubem rozwiązał Słoweniec Alen Sket z powodu kontuzji. Natomiast Michał Ostrowski narzeka na uraz kolana i mecz w Gdańsku oglądał z trybun.