Pływacy Wodnika Radom startowali w Katowicach. I wygrywali!

/sid/
Jakub Fedorowicz został najlepszym zawodnikiem międzynarodowych zawodów pływackich rozegranych w Katowicach J. Stobiecki
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom został najlepszym zawodnikiem międzynarodowych zawodów pływackich rozegranych w Katowicach w kategorii 13-latków.

W Katowicach wystartowała dziewięcioosobowa ekipa Wodnika. Z grona podopiecznych Krzysztofa Krzysztoszka najlepiej wypadł czterokrotny mistrz Polski młodzików. Fedorowicz wygrał trzy wyścigi, na 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. W wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym zajął 2. miejsce.

Znakomite wyniki dały mu zwycięstwo w kategorii wiekowej w klasyfikacji na najlepszego uczestnika zawodów. Dobrze spisały się także dziewczęta. Paulina Nogaj wygrała wyścigi na 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Adrianna Mendyk zwyciężyła w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, zajęła drugie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym i 3. miejsce na 50 metrów stylem klasycznym.