Pływacy Wodnika Radom zdobyli pięć złotych medali w stylu klasycznym!

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom wywalczył dwa złote medale mistrzostw Polski stylem klasycznym T. Klocek
Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Paulina Nowak, a dwukrotnie Jakub Fedorowicz.

Jakub Fedorowicz był jedynym przedstawicielem radomskiego klubu, który wystartował w mistrzostwach młodzików, rozgrywanych na pływalni w Gorzowie Wielkopolskim. Wygrał z czasem 1 minuta 10,66 sekundy rywalizacje na dystansie 100 metrów oraz na dwukrotnie dłuższym dystansie z czasem 2.33,84, pokonując drugiego na mecie Wojciecha Kaźmierczaka z Pruszkowa o niemal 1 sekundę. Fedorowicz wystartował także w finale wyścigu na 200 m stylem zmiennym. Z czasem 2.36,26 zajął 8. miejsce.

Juniorzy (14 lat) walczyli o mistrzostwo Polski na pływalni w Dębicy. Z sześcioosobowej ekipy radomian najlepiej spisała się Paulina Nowak, wygrywając na trzech dystansach w stylu klasycznym. Na 50 metrów uzyskała czas 34,67, na 100 m - 1.14,76, a na najdłuższym dystansie 2.42,14. W wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym 12. miejsce z czasem 31,37 zajęła Izabella Dymon, a Nowak 16. miejsce z czasem 31,99. Sztafeta Wodnika 4x100 metrów stylem zmiennym w skłądzie Nowak, Dymon, Sylwia Busse i Zuzanna Fedorowicz zajęła z czasem 4.51,81 ósme miejsce. Bartłomiej Makowski w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym po raz pierwszy w karierze awansował do finału A, w którym zajął 8. miejsce z czasem 1.04,61. Filip Sulima, który po złamaniu nogi niedawno wznowił treningi, wystartował w wyścigach stylem grzbietowym. Najwyższe, 29. miejsce zajął na dystansie 200 metrów.

- Trzeba przyznać, że żabkarzy mamy znakomitych - cieszy się Krzysztof Krzysztoszek, trener Wodnika.