Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pływanie w zalewie w Jastrzębiu tylko na własne ryzyko

Monika DASZKOWSKA
W pogodne dni plaża nad zalewem pęka w szwach mimo tego, że w Jastrzębiu nie ma ratownika i teoretycznie nie można się kąpać.
W pogodne dni plaża nad zalewem pęka w szwach mimo tego, że w Jastrzębiu nie ma ratownika i teoretycznie nie można się kąpać. Urząd Gminy w Jastrzębiu
Zalew to efektowny obiekt, ale niestety - w tym roku nie wolno tam się kąpać.
- Nie utworzyliśmy miejsca przeznaczonego do kąpieli z powodu braku pieniędzy. Zatrudnienie samych ratowników na dwa wakacyjne miesiące oraz wyposażenie
- Nie utworzyliśmy miejsca przeznaczonego do kąpieli z powodu braku pieniędzy. Zatrudnienie samych ratowników na dwa wakacyjne miesiące oraz wyposażenie kąpieliska w sprzęt ratunkowy i artykuły sanitarna zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych wiązało by się z kosztami rzędu 28 tysięcy złotych – mówi Jan Gula, sekretarz gminy Jastrząb.

- Nie utworzyliśmy miejsca przeznaczonego do kąpieli z powodu braku pieniędzy. Zatrudnienie samych ratowników na dwa wakacyjne miesiące oraz wyposażenie kąpieliska w sprzęt ratunkowy i artykuły sanitarna zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych wiązało by się z kosztami rzędu 28 tysięcy złotych - mówi Jan Gula, sekretarz gminy Jastrząb.

Powód - to brak pieniędzy na zorganizowane miejsca przeznaczonego do kąpieli. Zamiast pluskania się w zbiorniku, wypoczywający w Jastrzębiu mogą pospacerować wokół zalewu lub pograć w siatkówkę plażową.

Przypominamy, że na podstronie www.echodnia.eu/szydlowiec trwa głosowanie na najlepsze z miejsc do wypoczynku w powiecie

BRAK FUNDUSZY

W powiecie szydłowieckim w tym roku nie ma kąpielisk i jest zaledwie jedno miejsce przeznaczone do kąpieli - zalew w Chlewiskach. W ubiegłym roku można było się kąpać także w Jastrzębiu, w tamtejszym zalewie. W tym roku na brzegu umieszczone są tablice informujące o zakazie kąpieli.

Jan Gula, sekretarz gminy Jastrząb, która zarządza zbiornikiem, poinformował nas, że przyczyna tego tkwi w braku funduszy.

- Zatrudnienie samych ratowników na dwa wakacyjne miesiące oraz wyposażenie kąpieliska w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych wiązało by się z kosztami rzędu 28 tysięcy złotych - tłumaczy sekretarz gminy.

SPACER WOKÓŁ ZALEWU

Choć woda jest zdatna do kąpieli, została przebadana, nie można się kąpać, a jedynie pomoczyć nogi i pospacerować wokół zbiornika. A jest gdzie pochodzić. Samo lustro wody zajmuje powierzchnię 10 hektarów. Wokół zalewu jest ścieżka dla spacerowiczów i rowerzystów. Jest to obiekt zamknięty. Można spotkać tam także wędkarzy. Łowić ryby w zalewie można jednak tylko wtedy, gdy jest się posiadaczem karty wędkarskiej.

KAJAKI DO WYPOŻYCZENIA

Mimo, że obowiązuje zakaz kąpieli w Jastrzębiu, nie brakuje wypoczywających nad zalewem w ciepłe dni i kąpiących się w wodzie. W ostatnie upały liczba osób sięgała ponad dwóch tysięcy. Są tam jednak i inne atrakcje, z których chętnie korzystają wypoczywający, a wśród nich: cztery punkty gastronomiczne, wypożyczalnia kajaków, plac zabaw, sporych rozmiarów plaża, dwa boiska do piłki plażowej, scena widowiskowa, molo widokowe i estradowe, cztery parkingi (w tym jeden płatny). Nad zalewem są też toalety.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie