Podsumowanie WOŚP 2019 w Radomiu. Pobiliśmy kolejny rekord -...

  Podsumowanie WOŚP 2019 w Radomiu. Pobiliśmy kolejny rekord - blisko 410 tysięcy złotych!

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk (z prawej) i Jerzy Zawodnik (z lewej) dziękowali między innymi Tadeuszowi Krasce, szefowi „Biegiem Radom”

  Szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk (z prawej) i Jerzy Zawodnik (z lewej) dziękowali między innymi Tadeuszowi Krasce, szefowi „Biegiem Radom” za organizację biegu „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. ©Joanna Gołąbek

  Radomianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki temu kolejny rok z rzędu udało się pobić rekord kwesty. - Dziękujemy, razem robimy dobre rzeczy - mówi Bartosz Bednarczyk, szef radomskiego sztabu Orkiestry.
  Szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk (z prawej) i Jerzy Zawodnik (z lewej) dziękowali między innymi Tadeuszowi Krasce, szefowi „Biegiem Radom”

  Szef radomskiego sztabu WOŚP Bartosz Bednarczyk (z prawej) i Jerzy Zawodnik (z lewej) dziękowali między innymi Tadeuszowi Krasce, szefowi „Biegiem Radom” za organizację biegu „Policz się z cukrzycą”. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. ©Joanna Gołąbek  W czwartek 6 marca w Urzędzie Miejskim Bartosz Bednarczyk, komendant hufca ZHP Radom i wiceprezydent Radomia Jerzy zawodnik podsumowali 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu.

  Rekordowa niedziela  Radomski sztab przekazał na konto Orkiestry 409 tysięcy 982 złote 17 groszy, w tym jest 2,6 tysiąca złotych zebranych w czasie aukcji internetowych.

  - Wydawało się, że ubiegłoroczny rekord jest już mocno wyśrubowany. Wtedy zebraliśmy ponad 334 tysiące złotych. Tym razem jest o około 70 tysięcy złotych więcej - mówił Bartosz Bednarczyk. - To piękny wynik, który jest zasługą wszystkich, którzy byli z nami tego dnia. Naszych partnerów, wolontariuszy i radomian. Tego dnia jesteśmy razem i razem robimy wiele dobra.

  Bartosz Bednarczyk dziękował firmom, instytucjom, służbom restauracjom, organizacjom, które wsparły przygotowanie i organizację 27. Finału WOŚP.

  Warto przypomnieć, że w niedzielę 13 stycznia na ulicach miasta pieniądze zbierało 350 wolontariuszy. Najwięcej zebrała Wiktoria Płatos, w jej puszce było ponad 9,7 tysiąca złotych!

  Pomagamy chory dzieciom  - Baliśmy się, bo w finałową niedzielę pogoda była nieprzyjemna. To nie była też handlowa niedziela, mogło być mało ludzi. Ale na szczęście wszystko się udało. Radomianie nie zawiedli i pięknie im za to dziękujemy - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, który sam był wolontariusze, a miasto wsparło Orkiestrę także organizacyjnie.

  Jerzy Zawodnik przypomniał, że ze wsparcia Orkiestry korzystają też radomskie szpitale.

  - Widzimy, że to co robimy ma sens, jest niezwykle potrzebne - przekonywał Jerzy Zawodnik. - W tym roku urządzenia medyczne dostaną szpitale specjalistyczne, ale tam przecież też leczą się radomianie.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Masters i De De Negra w Explosion. Zobacz zdjęcia z soboty!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo