Podwójna wygrana radomskich koszykarzy (zdjęcia)

/SzS/
Tomasz Sosnowik (nr 4 z piłką) w meczu z Albą mocno się napracował pod koszem rywali. Zdobył 10 punktów w meczu Ł. Wójcik
Zgodnie z oczekiwaniami dwie radomskie drużyny ko-szykarzy odniosły zwycięstwa w miniony weekend na drugoligowych parkietach. Szanse na to, że obie w fazie play off zagrają przeciw sobie są olbrzymie.

Rosasport Radom - Alba Chorzów 74:65 (12:10, 21:19, 26:18, 15:18).

Rosasport: Wiekiera 16, Nikiel 10, Kardaś 8 (2), Donigie-wicz 6, Muszyński 0, Zalewski 11 (2), Sosnowik 10, Ignatowicz 6 (1), Wróbel 5, Kapturski 2, Michałek 0.

Alba Chorzów, której nie grozi spadek, a szans na awans również nie ma, zawiesiła liderowi bardzo wysoko poprzeczkę. Wygrało doświadczenie "Rosy" i skuteczna gra w kulminacyjnych momentach spotkania.

Początek w wykonaniu obu zespołów był bardzo słaby. Szczególnie ze skutecznością mieli problemy gracze drużyn. Druga kwarta była bardzo wyrównana, a Chorzowianie zagrali bez respektu dla rywala. Co ciekawe na boisku pojawił się Piotr Ignatowicz, który już w styczniu oficjalnie kończył karierę. Postanowił pomóc zespołowi, gdyż kontuzjowani są Emil Podkowiński i Maciej Maj.

Spory wpływ na dalszy przebieg meczu miał początek trzeciej kwarty. Radomianie po dobrej grze błyskawicznie wypracowali sobie 10-punktową przewagę.

Groźnie było jeszcze tuż przed końcem meczu, kiedy go-ście odrobili kilka punktów, a na tablicy zrobiło się 69:65. Rzutem z półdystansu popisał się Paweł Wiekiera, a trzy punkty dołożył Piotr Kardaś, dzięki czemu radomianie odnieśli 26 zwycięstwo.

OSSM Stalowa Wola - AZS Politechnika Radomska 68:96 (17:29, 15:11, 13:32, 23:24).
Politechnika: Piros 19 (5), Sebrala 17 (4), Zadęcki 17 (3), Cetnar 13, Czajkowski 6 oraz Szczytyński 10, Mordel 9, Hernik 5, Kulik 0, Wróbel 0.
Radomianie nie mieli większego problemu z pokonaniem ostatniej w tabeli drużyny. Trzeba jednak przyznać, że na po-czątku spotkania mocno zlekceważyli miejscowych i zrobiło się 8:0 dla Stalowej Woli. W kolejnych minutach było jednak zgod-nie ze scenariuszem i radomianie wzięli się ostro za grę i zasłu-żenie wygrali.

Dość nieoczekiwanie punkty w Tarnowie zgubił MCKiS Jaworzno. Za tydzień ten właśnie zespół przyjedzie grać z Politechniką w Radomiu o awans do fazy play off. Jeśli "akademicy" wygrają różnicą co najmniej 11 punktów zapewnią sobie udział w play off z czwartego miejsca. A to oznacza, że w pierwszej fazie barażów o awans dojdzie do derbów z Rosasportem.

W innych meczach: Limblach Limanowa - Politechnika Częstochowa 87:65, Cracovia Kraków - Komtek Bytom 80:64, Termo-Rex Jaworzno - Unia Tarnów 69:72, UMKS Kielce - Mickiewicz Katowice 98:93, Pogoń Ruda Śląska - Staco Niepołomice przełożony.