Policjant z Grójca wśród najlepszych triathlonistów w Polsce. Podczas Mistrzostw Polski Policji zajął drugie miejsce

OPRAC.:
Izabela Kozakiewicz
Aspirant sztabowy Paweł Jaroszyński, na co dzień pełniący służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zajął drugie miejsce Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Policja Grójec
Grójecki dochodzeniowiec aspirant sztabowy Paweł Jaroszyński zajął drugie miejsce w kategorii M-50 podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie. Zawody odbyły się nad Zalewem Mietkowskim w województwie dolnośląskim, a na starcie stanęło 193 zawodników z całej Polski.

Policjant z Grójca wśród najlepszych triathlonistów w Polsce

Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie odbyły się w ostatnią sobotę 10 czerwca w Bożygniewie nad zalewem Mietkowskim. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 1/4 oraz 1/8 Iron Man lub na dystansie 1/4 Iron Man w sztafecie.

Jak informuje nadkomisarz Agnieszka Wójcik, rzeczniczka komendy w Grójcu podczas Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie doskonale zaprezentował się aspirant sztabowy Paweł Jaroszyński, na co dzień pełniący służbę w Referacie Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, który zajął drugie miejsce w kategorii mężczyzn M-50 na dystansie 1/8 Iron Man.

Policjant musiał najpierw przepłynąć 475 metrów, następnie przejechać rowerem 22,5 kilometra oraz przebiec 5,25 kilometra. Po zaciętej rywalizacji, której towarzyszyła wysoka temperatura, zawody ukończyło 189 sportowców.

Dla aspiranta sztabowego Pawła Jaroszyńskiego nie był to pierwszy tego typu sukces. Od wielu lat pasjonuje się sportem, od 9 lat startuje w triathlonach i wyścigach kolarskich. Jest jednocześnie doświadczonym funkcjonariuszem, służbę w Policji pełni od ponad 28 lat.