Politechnika Radom pokonała Grunwald

/W.Ł./
Paweł Przykuta (z piłką) w meczu z Grunwaldem zdobył siedem bramek.
Paweł Przykuta (z piłką) w meczu z Grunwaldem zdobył siedem bramek. Łukasz Wójcik
W meczu I ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Radom pokonał 32:27 Grunwald Rudę Śląską.

AZS Politechnika - Grunwald 32:27 (16:11)
AZS: Jarosz, Polit, Bury - Świeca 7, Misiewicz 7, Przykuta 7, Jeżyna 4, Gryla 2, Cupryś 2, Kalita 2, Sokół 1, Lipczyński 0, Zdziech 0.
Grunwald: Wolniaczyk - Klementowicz 7, Wodarski 6, P. Lisowski 4, Zarzycki 4, Kalisz 2, G. Lisowski 1, Płonka 1, Borowiec 1, Gansiniec 1.

Politechnika pokonała Grunwald i zapewniła sobie utrzymanie w lidze. Śląska drużyna przegrywając w Radomiu spadła do drugiej ligi. Mecz rozpoczął się z 10 minutowym opóźnieniem, bowiem nie było w hali sędziów stolikowych (mierzących czas i prowadzących protokół).

Radomianie przystąpili do meczu bez dwóch kontuzjowanych zawodników, Grzegorza Mroczka i Łukasza Guzika. AZS od początku szybko objął wysokie prowadzenie. Po golu Pawła Przykuty było 5:1. Trener Marcin Księżyk wziął czas dla Grunwaldu. Gra się trochę wyrównała, ale Politechnika ponownie "uciekła" gościom w 19 min. kiedy od stanu 10:9, na tablicy pojawił się wynik 16:9. Dobrą grę kontynuowali podopieczni trenera Karola Drabika także na początku drugiej połowy, kiedy po kilku minutach było 23:16. Jak w każdym spotkaniu także w tym AZS miał słabszy fragment gry i Grunwald doszedł radomian na jedną bramkę, 23:22. Radomski szkoleniowiec wziął czas i po nim "akademicy" ponownie "odjechali" na kilka bramek gościom i spokojnie kontrolowali wynik.

Wyniki innych meczów i tabelę, zobacz w poniedziałkowym "Echu Sportowym".