Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Radomska rozpoczyna nowy rok akademicki. Jakie kierunki są najpopularniejsze?

Barbara Koś
Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się kierunki ekonomiczne
Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się kierunki ekonomiczne Politechnika Radomska
Prawie 9 tysięcy studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, w tym ponad 2 tysiące słuchaczy I roku, rozpocznie w poniedziałek zajęcia roku akademickiego 2011/2012.
- Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny już blisko - mówi Aneta Mirosz, rzeczniczka rektora Politechniki Radomskiej
- Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny już blisko - mówi Aneta Mirosz, rzeczniczka rektora Politechniki Radomskiej Barbara Koś

- Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny już blisko - mówi Aneta Mirosz, rzeczniczka rektora Politechniki Radomskiej
(fot. Barbara Koś)

Nowy "sezon" przypieczętuje jak co roku uroczysta inauguracja roku akademickiego w czwartek, 6 października, o godzinie 12 w Auli Głównej Politechniki Radomskiej przy ulicy Chrobrego 31A.

Choć dokładnych końcowych wyników rekrutacji jeszcze nie ma - praktycznie zakończono ją 30 września, już wiadomo, że Politechnika cieszyła się dużym zainteresowaniem maturzystów.

- Biorąc pod uwagę dwa nabory - ten który zakończył się w lipcu i ten wrześniowy na studia stacjonarne I stopnia przyjętych mamy ponad 1500 osób - mówi Aneta Mirosz, rzecznik rektora Politechniki Radomskiej. - Natomiast na studia stacjonarne II stopnia - blisko 400 licencjantów.

Rekrutacja na studia niestacjonarne trwa nadal. Na ten moment przyjętych jest blisko 700 osób, ale z pewnością liczba ta ulegnie jeszcze zmianom.

Wśród kierunków studiów stacjonarnych I stopnia zdecydowanie najpopularniejsze były kierunki medyczne - Pielęgniarstwo i Fizjoterapia - tam limity zostały wyczerpane już w I naborze.

Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się filologia angielska, ekonomia, administracja, pedagogika, turystyka i rekreacja oraz transport.

Zainteresowaniem, jak podkreśla Aneta Mirosz, cieszyły się również kierunki zamawiane, po raz pierwszy realizowane przez uczelnię. Na oba kierunki: mechanika i budowa maszyn oraz informatyka zgłosiła się odpowiednia liczba chętnych.

- Studia na tych kierunkach stanowią wielką szanse na młodych ludzi - przypomina Aneta Mirosz. - Przewidują dodatkowe możliwości, które zdecydowanie ułatwiają proces kształcenia.

To między innymi, program stypendialny dla studentów - najlepsi studenci będą mogli otrzymywać miesięcznie nawet 1 tysiąc złotych stypendium, płatne staże zawodowe w renomowanych przedsiębiorstwach i warsztaty specjalistyczne.

Projekty zakładają również doposażenie pracowni w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie, które umożliwi przeprowadzenie dodatkowych zajęć warsztatowych.

Jeśli chodzi o studia stacjonarne II stopnia największa popularnością wśród kandydatów cieszyła się ekonomia oraz administracja, którą po długich oczekiwaniach udało się uruchomić od semestru zimowego 2010/2011. Jest zatem nowością w ofercie dydaktycznej Politechniki..

W tym roku uczelnia oferuje kandydatom 26 kierunków studiów, jest zatem z czego wybierać.

Nowością jest dziennikarstwo i komunikacja biznesowa- na kierunku filologia polska a także technologia leków, technologia produktów spożywczych, analityka techniczna i przemysłowa na kierunku technologia chemiczna.

I w tym roku ważnym zadaniem jest dalsza informatyzacja Politechniki. Obecnie dysponuje ona rozwiniętą siecią komputerową łączącą wszystkie jednostki organizacyjne. We wszystkich miejscach uczelni oraz w domach studenckich dostępny jest bezpłatny Internet realizowany w technologiach przewodowej lub bezprzewodowej.

Politechnika posiada dostęp do ogólnopolskiej sieci naukowej PIONIER, łączącej wszystkie uczelnie w Polsce i umożliwiającej dostęp do szerokich zasobów bibliotecznych, baz danych i zasobów programowych. Dużym powodzeniem cieszą się umieszczone na wszystkich wydziałach kioski multimedialne przeznaczone do bezpłatnego korzystania z zasobów sieci internetowej.

- Ponadto nasza uczelnia rozpoczęła realizację projektu: e-Politechnika - elektroniczna platforma komunikacji Politechniki Radomskiej ze społecznością regionu - podkreśla nasza rozmówczyni.

Projekt e - Politechnika zakłada wprowadzenie wirtualnej platformy edukacyjnej pozwalającej na korzystanie przez Internet z biblioteki, dziekanatu oraz na kontakt on-line studentów z wykładowcami.
Wdrożone zostaną przede wszystkim następujące elementy: Portal Wykładowcy, e-Uczelnia, e-Dziekanat, e-Biblioteka, e-Rekrutacja, Business Intelligence, System Zarządzania Jakością, Publiczne Punkty Dostępu do Internetu. W ramach projektu Uczelnia zostanie doposażona o zestawy komputerowe i serwery oraz publiczne punkty dostępu do Internetu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie