Polki z radomską łuczniczką w składzie poza podium mistrzostw Europy

/sid/
Polskie łuczniczki z Joanną Gorczycą z Łuczniczego Klubu Sportowego Radom w składzie zakończyły zmagania w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Europy kadetów na 7. miejscu.

W Winnenden w Niemczech trwają mistrzostwa Europy kadetów i juniorów w łucznictwie. W klasyfikacji indywidualnej żadnej z trzech Polek nie udało się awansować do ścisłej czołówki. Gorczyca sklasyfikowana została na miejscach 33-54, a jej koleżanki z reprezentacji Katarzyna Kłoda i Marzena Stupkiewicz na miejscach 17-32.

Polkom nie udało się wywalczyć medalu także w rywalizacji drużynowej. W eliminacjach zajęły 9. miejsce. W ćwierćfinale uległy drużynie Rosji 196:216 i sklasyfikowane zostały ostatecznie na 7. miejscu. W finale Rosjanki zmierzą się z Turczynkami.

Znacznie lepiej spisali się kadeci. Indywidualnie Hubert Soboń sklasyfikowany został na miejscach 9-16, a Kacper Sierakowski i Dawid Malicki na miejscach 17-32. W klasyfikacji drużynowej Polacy walczyć będą z Rosjanami o brązowy medal.