Mateusz Pietras
Reprezentacja Polski w koszykówce przegrywa z reprezentacją Turcji
Reprezentacja Polski w koszykówce przegrywa z reprezentacją Turcji FACEBOOK/KOSZKADRA
W pierwszym meczu towarzyskim reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn przegrała z Turcją 87:84. Po trzeciej kwarcie podopieczni Igora Milicicia mieli trzy punkty zapasu. Szansa rewanżu już jutro. Mecze sparingowe są ostatnim testem przed zbliżającymi prekwalifikacjami olimpijskimi. Turniej odbędzie się w dniach 13-20 sierpnia.

W weekend reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn rywalizowała z Macedonią Północną. W Belgradzie dwa sparingi padły łupem Polaków. Pierwszy mecz wygrali 97:81, natomiast w meczu niedzielnym pokazali siłę rażenia deklasując rywali 84:52. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się zdobywca czternastu punktów Michał Michalak.

Pierwszy pojedynek Biało-Czerwonych z Turcją

We wtorek polscy koszykarzy rozegrali pierwszy mecz towarzyski z gospodarzami reprezentacją Turcji. Początek meczu rozgrywanego w Stambule był bardzo wyrównany. Pierwszy kwarta zakończyła się remisem 15:15. Druga kwarta miała przebieg iście bliźniaczy do pierwszej. Pomimo, że podopieczni Igora Milicicia prowadzili przez całą kwartę, pierwsza połowa spotkania zakończyła się ponownym remisem.

Drugą połowę koszykarze rozpoczęli od stanu 37:37. Podczas kolejnych dziesięciu minut gry Polacy potrafili odskoczyć Turkom na dziesięć ,,oczek''. Przed czwartą kwartą półfinalista mistrzostw Europy wychodził z trzypunktową przewagą. Polacy do połowy czwartej kwarty utrzymywali minimalne prowadzenie. Jednak końcówka należała do koszykarzy z Turcji, którzy dwoma rzutami z dystansu wyszli na prowadzenie. Przez ostatnie dwie minuty Polacy nie potrafili zniwelować straty. Mecz zakończył się wynikiem 87:84.

Znani rywale w eliminacjach do Eurobasketu 2025

Dziś w Monachium odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do mistrzostw Europy, które mają się odbyć w 2025 roku w łotewskiej Rydze.

Polacy zagrają z Litwą, Estonią i Macedonią Północną.

Mecze sparingowe z Turcją są ostatnim testem przed nadchodzącymi prekwalifikacjami olimpijskimi. Turniej odbędzie się w dniach 13-20 sierpnia w Gliwicach.

Drugie spotkanie towarzyskie zaplanowano na 9 sierpnia (środa).