Polscy siatkarze z zawodnikami Jadaru Radom w składzie nie zagrają o medale Uniwersjady

/sid/
Grzegorz Kosok (z piłką) oraz pozostali siatkarze kadry B Polski przegrali ćwierćfinałowy mecz Uniwersjady z Brazylią Tygodnik Ostrołęcki
Polscy siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią w ćwierćfinale Uniwersjady. Podopieczni Grzegorza Wagnera zagrają o miejsca 5-8.

Polskim siatkarzom, z trzema zawodnikami Jadaru Radom w składzie, Maciejem Pawliński, Grzegorzem Kosokiem i Adrianem Stańczakiem nie udało się awansować do półfinału rozgrywanej w Belgradzie w Serbii, letniej Uniwersjady.
W pierwszej partii Polakom udało się w końcówce dwukrotnie zmniejszyć stratę do jednego punktu (21:22 i 22:23), jednak ostatnie słowo należało do Brazylijczyków. Po zaciętym początku drugiej odsłony, rywale ponownie wypracowali przewagę, którą zachowali do końca seta. Kilkoma skutecznymi atakami popisał się kapitan Polaków i Jadaru Radom, Pawliński

Trzecią partię Polacy rozpoczęli od serii udanych zagrań, w tym dwóch punktowych bloków, uzyskując trzypunktowe prowadzenie. Dzięki ambitnej postawie, zdołali je utrzymać i rozstrzygnąć seta na swoją korzyść.

Polska - Brazylia 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 19:25)
Polska: Oczko, Janeczek, Pawliński, Buszek, Wrona, Kosok, Zajder - Stańczak (libero) oraz Mikołajczak, Potera, Antosik, Tomczyk.