Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska Grupa Zbrojeniowa. Coraz więcej specjalistów Pegaza przejdzie ze stolicy do Radomia

Janusz Petz
Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej podjął decyzję o przeniesieniu niektórych komórek organizacyjnych spółki z warszawskiego biura do siedziby głównej w Radomiu. Dzięki temu w Radomiu przybyło ponad 20 nowych miejsc pracy. - To ważna deklaracja, która pokazuje, że Pegaz jest radomską firmą i zbrojeniowa spółka będzie się rozwijała właśnie w naszym mieście - powiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy, że Radom jest realną stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego. W radomskiej siedzibie Polskiej Grupy Zbrojeniowej utworzyliśmy już Centrum Szkoleń i Rozwoju Kompetencji dla pracowników Grupy Kapitałowej PGZ. Również w Radomiu uruchomimy Centrum Innowacyjności PGZ, które będzie jednostką prowadzącą prace nad rozwojem nowoczesnych technologii dla przemysłu obronnego - powiedział Arkadiusz Siwko, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Do Radomia przeniesiono miejsca pracy dla wykwalifikowanych fachowców. Zmiana obejmie pracowników takich komórek jak: biuro do spraw innowacji i nowych technologii, biuro strategii, biuro technologii kosmicznych i satelitarnych, biuro platform lotniczych oraz biuro zarządzania zasobami ludzkimi.

W Radomiu będzie też pracował pełnomocnik zarządu do spraw bezpieczeństwa obrotu i systemu zarządzania jakością. Od początku funkcjonowania Polskiej Grupy Zbrojeniowej kwestia etatów migrujących na linii Warszawa - Radom budziła w naszym mieście duże emocje.

Radomska lokalizacja spółki była zasługą Ewy Kopacz, która jako marszałek Sejmu zabiegała, aby spółka konsolidująca firmy przemysłu zbrojeniowego była w Radomiu. Jednak nawet w czasach jej rządów w Polsce osoby zajmujące najważniejsze funkcje w grupie rzadko zaglądały do Radomia pracując w warszawskim oddziale firmy. Nie doszedł do skutku plan budowy w Radomiu własnej siedziby Pegaza.

Radomski Pegaz

Polska Grupa Zbrojeniowa to lider polskiego przemysłu zbrojeniowego i jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 60 spółek z branży obronnej, stoczniowej, nowych technologii, osiągając roczne przychody na poziomie pięciu miliardów złotych. Polska Grupa Zbrojeniowa oferuje między innymi system obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu z zestawem POPRAD i radarem Soła; przenośny zestaw przeciwlotniczy Grom; system bezzałogowych statków powietrznych E-310; kołowy transporter opancerzony Rosomak; indywidualne wyposażenie żołnierza z karabinkami Beryl. Spółką parterową Pegaza jest Fabryka Broni „Łucznik”, a także Mesko Skarżysko - Kamienna, właściciel zakładu produkcyjnego w Pionkach.

Zobacz także: Bartłomiej Misiewicz nie jest już członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Presse

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie