Polska Grupa Zbrojeniowa gigantem gospodarki!

  Polska Grupa Zbrojeniowa gigantem gospodarki!

  Janusz Petz petz@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Polska Grupa Zbrojeniowa gigantem gospodarki!

  ©archiwum

  Miliardowe przychody spółek największej firmy w regionie radomskim.
  Polska Grupa Zbrojeniowa gigantem gospodarki!

  ©archiwum

  Zobacz także
  Prezydent i premier spotkali się w Radomiu z przedstawicielami Polskiej Grupy Zbrojeniowej


  (TVN24/x-news)

  Ponad 5 miliardów złotych przychodu i 226 milionów złotych zysku zanotowały w 2014 roku spółki tworzące Polską Grupę Zbrojeniowąz siedzibą w Radomiu.
  Zarząd spółki przedstawił "Raport otwarcia PGZ", który pokazuje punkt wyjścia do stworzenia, na bazie spółki, silnego i nowoczesnego koncernu zbrojeniowego, zdolnego do koopetycji ze światowymi potentatami w swojej branży.

  Nowy lider

  Od 8 lat redakcja Echa Dnia przygotowuje ranking największych firm i grup kapitałowych w regionie radomskim. Za każdym razem bezsprzecznie pierwsze miejscu zajmowało przedsiębiorstwo ze Świerży Górnych - najpierw Elektrownia Kozienice, a po zmianach kapitałowych i zmienie nazwy Enea Wytwarzanie. Dziś po publikacji danych finansowych firm radomskiego Pegaza wiemy, że mamy nowego zdecydowanego lidera w regionie. Dla porównania przychody Enei Wytwarzanie wyniosły w 2013 roku niespełna 2 miliardy 690 tysięcy złotych przy zysku 184 mln zł.

  Od amunicji po rakiety

  Działalność operacyjną Pegaz rozpoczął zaledwie rok temu, w trakcie ubiegłorocznych targów branży zbrojeniowej w Kielcach. Dziś Pegazbezpośrednio lub pośrednio, posiada akcje i udziały w 105 firmach. W 54 spośród nich PGZ ponad 50 procent akcji bądź udziałów. Spółki należące do PGZ działają głównie w branży zbrojeniowej, stoczniowej, nowych technologii, finansów i nieruchomości, niemal w każdym regionie, w 12 na 16 województw) W spółce zatrudnionych jest ponad 17,5 tysięcy specjalistów. Przeszło 30 tysięcy osób zatrudniają kooperanci grupy. Z "raportu otwarcia" przedstawionego przez szfów radomskiego Pegaza wynika, że spółka wykreuje w ciągu najbliższych lat ponad 100 produktów z potencjałem eksportowym.

  Największymi hitami Pegaza mają być pojazd opancerzony Rosomak oraz Modułowy System Broni Strzeleckiej, wytwarzanej na razie w fazie prototypowej w należącej do grupy Fabryki Broni "Łucznik" w Radomiu. W ostatnim czasie Pegaz zaangażował się w tworzenie konsorcjów, które mają uczestniczyć w modernizacji polskiej armii. Ze znakiem firmowym radomskiej firmy będą produkowane okręty, systemy obrony rakietowej, sprzęt pancerny.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo