Polska wygrała z RPA po golu Marcina Komorowskiego

Redakcja
W piątkowy wieczór Reprezentacja Polski zwyciężyła Republikę Południowej Afryki 1:0 w towarzyskim meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jedyną bramkę dla naszych piłkarzy zdobył Marcin Komorowski w 82 minucie. Był to jego pierwszy gol zdobyty w biało-czerwonych barwach.

W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym na Stadionie Narodowym w Warszawie, Polska pokonała Republikę Południowej Afryki 1:0. Byłoby pięknie, gdyby taki wynik powtórzył się we wtorek z Anglią w meczu eliminacji mistrzostw świata

Polska - RPA 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Marcin Komorowski 82 min.
Polska: Tytoń - Wojtkowiak, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak (84. Obraniak) - Wszołek (46. Sobota), Krychowiak (65. Murawski), Borysiuk, Mierzejewski (58. Milik) - Sobiech (75. Komorowski), Piech (46. Grosicki)
RPA: Khune - Khumalo, Sangweni, Nunes, Furman - Tshabalala (75. Lebese), Chabangu (46. Letsolonyane), Mungomeni, Myeni (65. Modise) - Dikgacoi, Parker (69. Ndlovu).
Kartki: żółte: Perquis (Polska), Furman (RPA). Sędziował: Radek Prihoda. Widzów: 42 026.

DUŻO SYTUACJI

Mecz był generalnym sprawdzianem przed wtorkową potyczką z Anglią na tym samym stadionie, w ramach eliminacji mistrzostw świata. I był to też przegląd rezerw, gdyż graliśmy bez asów z Borussii Dortmund - Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka, oszczędzanych na pojedynek z Wyspiarzami. Zabrakło też Jakuba Błaszczykowskiego, Wojciecha Szczęsnego i Macieja Rybusa, których wyeliminowały kontuzje, a sprawy rodzinne - Eugena Polanskiego

Oba zespoły grały otwarty futbol, więc okazji było sporo. Przed przerwą idealną zmarnował najpierw Artur Sobiech, który chciał z bliska strzelić kombinacyjnie, a potem Arkadiusz Piech, gdy po szybkiej kontrze strzelił prosto w bramkarza. Polacy łatwo stwarzali sobie sytuacje, podobał się zwłaszcza Paweł Wszołek, który być może z Anglikami zastąpi kontuzjowanego Kubę Błaszczykowskiego.

POMOGŁA…KONTUZJA

Po przerwie Polacy nadal stwarzali okazje, choć trener Fornalik dokonał kilku zmian. W 72 minucie po zderzeniu z bramkarzem RPA z boiska zszedł Artur Sobiech. Kontuzja wyglądała groźnie, ale prawdopodobnie nic groźnego Sobiechowi się nie stało. Wszedł za niego obrońca Marcin Komorowski i w 82 minucie zdobył bramkę. To jego pierwszy gol w siódmym występie w drużynie narodowej.

ZWYCIĘSTWO ANGLII, REMIS UKRAINY!

W piątek odbyły się dwa mecze w polskiej grupie H. Anglia pokonała bez problemu San Marino, natomiast Ukraina zaskakująco zremisowała na wyjeździe z Mołdawią 0:0.

Grupa H. Mołdawia - Ukraina 0:0, Anglia - San Marino 5:0 (2:0), Rooney 35 z karnego i 70, Welbeck 38 i 72, Oxlade-Chamberlain 77.

Tabela (miejsce, zespół, mecze, punkty, bramki)

1. Anglia 3 7 11-1
2. Czarnogóra 2 4 8-2
3. Polska 2 4 4-2
4. Ukraina 2 2 1-1
5. Mołdawia 3 1 0-7
6. San Marino 2 0 0-11

Następne mecze, 16.10: Polska - Anglia (godzina 21), Ukraina - Czarnogóra (20), San Marino - Mołdawia (20.30).

Sześć goli Brazylii

Piłkarska reprezentacja Brazylii wygrała z Irakiem 6:0 (2:0) w meczu towarzyskim rozegranym w szwedzkim Malmoe. We wtorek Brazylia we Wrocławiu zmierzy się z Japonią.

Brazylia - Irak 6:0 (2:0), Oscar 22 min. i 26, Kaka 48, Hulk 56, Neymar 76, Lucas Moura 80.

W INNYCH GRUPACH

Grupa A. Serbia - Belgia 0:3 (0:1), Benteke 34, De Bruyne 68, Kevin Mirallas 90+1. Macedonia - Chorwacja 1:2 (1:1), Ibraimi 16 - Corluka 33, Rakitic 60. Walia - Szkocja 2:1 (0:1), Bele (81 z karnego i 89 - Morrison 27.

Grupa B. Armenia - Włochy 1:3 (1:1), Mchitarjan 27 - Pirlo 11 z karnego, de Rossi 64, Osvaldo 81. Czechy - Malta 3:1 (1:1), Gebre Selassie 34, Pekhart 52, Rezek 67 - Briffa 38. Bułgaria - Dania 1:1 (1:1), Rangelow 7 - Bendtner 40.

Grupa C. Kazachstan - Austria 0:0, Wyspy Owcze - Szwecja 1:2 (0:0), Baldvinsson 57 - Kacaniklic 65, Ibrahimovic 75. Irlandia - Niemcy 1:6 (0:2), Keogh 90+2 - Reus 32 i 40, Kroos 61 i 83, Oezil 55z karnego, Klose 58.

Grupa D. Turcja - Rumunia 0:1 (0:1), Grozav 45+1. Holandia - Andora 3:0 (2:0), van der Vaart 7, Huntelaar 15, Schaken 50. Estonia - Węgry 0:1 (0:0), Hajnal 47.

Grupa E. Albania - Islandia 1:2 (1:1), Cani 29 - Bjarnason 18, Sigurdsson 81. Szwajcaria - Norwegia 1:1 (0:0), Gavranovic 79 - Hangeland 81. Słowenia - Cypr 2:1 (1:0), Matavz 38 i 61 - Aloneftis 83.

Grupa F. Rosja - Portugalia 1:0 (1:0), Kierżakow 6. Luksemburg - Izrael 0:6 (0:3), Radi 4, Ben Basat 12, Hemed 27, 73 i 90, Melikson 60.

Grupa G. Liechtenstein - Litwa 0:2 (0:0), Cesnauskis 51 i 75. Słowacja - Łotwa 2:1 (2:0), Hamsik 5 z karnego, Sapara 9 - Verpakovskis 84 z karnego. Grecja - Bośnia i Herzegowina 0:0..

Grupa I. Finlandia - Gruzja 1:1 (0:0), Hamalainen 63 - Kaszia 56. Białoruś - Hiszpania 0:4 (0:2), Alba 12, Pedro 21 i 69, 72.

Eliminacje w strefie europejskiej potrwają do 15 października 2013 roku. Do turnieju finałowego w Brazylii bezpośrednio awansują zwycięzcy dziewięciu grup, a osiem najlepszych drużyn z drugich miejsc zagra w czterech barażach (15 i 19 listopada 2013).

Materiał oryginalny: Polska wygrała z RPA po golu Marcina Komorowskiego - Echo Dnia Świętokrzyskie