Polskie łuczniczki z radomianką w składzie poza podium mistrzostw świata

/sid/
Polskie łuczniczki z radomianką, Joanną Gorczycą z Łuczniczego Klubu Sportowego w składzie, zajęły 8. miejsce w konkursie drużynowym mistrzostw świata kadetów.

Od wtorku w Ogden w stanie Utah łucznicy walczą o medale mistrzostw świata juniorów i kadetów. Wśród kadetek rywalizuje radomska łuczniczka, Joanna Gorczyca. W konkursie indywidualnym, podopieczna Iwony Trześniewskiej spisała się najlepiej z Polek, zajmując 18 miejsce.

W konkursie drużynowym Gorczyca oraz Anna Kręcioch i Dominika Byra pokonały w pojedynku 1/8 finału 209:204 reprezentację Indii. W ćwierćfinale Polki zmierzyły się z Turczynkami i przegrały 202:215. Kadetki Turcji stoczą pojedynek o brązowy medal z reprezentacją Ukrainy. W finale zmierzą się Koreanki i Rosjanki.

O jedno miejsce niżej niż dziewczęta sklasyfikowani zostali Polscy kadeci. Drużyna w składzie Michał Kot, Damian Najman i Krystian Szemik w 1/8 finału przegrała 209:222 z Włochami.