MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 400 tysięcy złotych na infrastrukturę turystyczną, rekreacyjną i kulturalną, w tym na zadania w gminie Wieniawa i Przysucha

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Podczas posiedzenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" rozdzielono fundusze na infrastrukturę rekreacyjna w gminach.
Podczas posiedzenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki" rozdzielono fundusze na infrastrukturę rekreacyjna w gminach. LGD Razem dla Radomki
Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” przyznało kolejne środki finansowe dla rozwój infrastruktury kulturalnej i turystycznej w gminach. Fundusze zostały rozdysponowane w ramach ogłaszanych w 2020 roku konkursów na wybór wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Niedawno, w Pogroszynie na terenie gminy Wieniawa, odbyło się posiedzenie Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” . W jego skład wchodzą przedstawiciele zarówno powiatu przysuskiego, jak i powiatu radomskiego. Tam, podczas posiedzenia Rady Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” postanowiono przyznać wsparcie finansowe dla sześciu operacji. Wszystkie zostały zgłoszone do realizacji w ramach naboru wniosków w zakresie realizacji zadań budowy, modernizacji, lub wyposażenia obiektów turystycznych lub rekreacyjnych. Na te zadania przyznano 272 384 złotych. Z kolei dla działań w zakresie inwestycji na ogólnodostępną i niekomercyjną infrastrukturę kulturalną przyznano 135 814 złotych.

Z finansowego wsparcia skorzystają dwie gminy w powiecie przysuskim. Stowarzyszenie Oświatowe Wieniawa otrzyma wsparcie na utworzenie Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Zawady. Otwarta Strefa Aktywności, to program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowymi. Program rozwoju infrastruktury sportowej pozwala na zwiększenie aktywności fizycznej mieszkańców, przyczynia się do większej integracji społecznej. Kolejnym beneficjentem jest gmina Przysucha, która otrzyma wsparcie finansowe na budowę siłowni zewnętrznej w miejscowości Skrzyńsko.

Inne projekty będę realizowane w powiecie radomskim. W gminie Jedlińsk - budowa placu zabaw dla dzieci w Romanowie. W gminie Wolanów - zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad stawem w miejscowości Sławno. W gminie Zakrzew – remont budynku w Wacynie, a w gminie Przytyk – modernizacja i wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Przytyku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie