Porażka Czarnych na zakończenie ćwierćfinału

/sid/
Siatkarze Czarnych Radom w ostatnim spotkaniu ćwierćfinału mistrzostw Polski przegrali 2:3 z Resovią Rzeszów Sz. Wykrota
W meczu kończącym zmagania w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów w siatkówce, które od piątku trwały w Radomiu, Czarni Radom ulegli 2:3 Resovii Rzeszów. Obie drużyny awansowały do półfinału.

Radomianie chcieli zrewanżowac się Resovii za porażkę dwa lata temu w finale mistrzostw Polski kadetów. Rewanż sie nie udał. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego przegrali pierwszą partię, ale w kolejnych dwóch zagrali znakomicie. Fantastyczną seria zagrywek na początku drugiej odsłony popisał się Szymon Romać, wyprowadzając Czarnych na prowadzenie 11:2.

Po dwóch dobrych, w wykonaniu radomian setach, w czwartej odsłonie ponownie do głosu doszli rywale. Czarnym, którzy przegrywali już pięcioma punktami udało się wyrównać na 16:16, jednak w decydującym fragmencie większym opanowaniem wykazali się rzeszowianie, doprowadzając do tie breaka. Piąty set lepiej rozpoczęli rywale i do końca utrzymali przewagę, wygrywając cały mecz i zajmując pierwsze miejsce w ćwierćfinale.

Do półfinałów mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną za trzy tygodnie, awansowali także Czarni.

Czarni Radom - Resovia Rzeszów 2:3 (20:25, 25:20, 25:18, 20:25, 9:15).
Czarni: Gonciarz, Romać, Łapszyński, Pszenny, Grzechnik, Ostrowski - Filipowicz (libero) oraz Orczyk, Michalski.

W drugim meczu: Wifama Łódź - Ikar legnica 3:0 (25:17, 25:21, 25:14).

Końcowa kolejność: 1. Resovia, 2. Czarni, 3. Wifama. 4. Ikar; awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów: Resovia i Czarni.