Porażka i zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom

/sid/
Cerrad Czarni Radom ulegli 1:3 Camperowi Wyszków i pokonali 3:2 Cuprum Lubin
W pierwszym dniu Radomskiego Festiwalu Siatkówki, Cerrad Czarni Radom przegrali 1:3 z Camperem Wyszków i pokonali 3:2 Cuprum Lubin. W niedzielę radomianie zagrają z AZS Politechnika Warszawska.

W meczu inaugurującym Radomski Festiwal Siatkówki, Czarni zmierzyli się z pierwszoligowym Camperem, prowadzonym przez doskonale znanego kibicom w Radomiu, Jana Sucha. Wyszkowianie to jedna z an silniejszych drużyn zaplecza ekstraklasy i jeden z kandydatów do zwycięstwa w lidze w nadchodzącym sezonie. Czarni przegrali dwa sety i chociaż pewnie wygrali kolejną odsłonę, także w czwartej partii, musieli uznać wyższość pierwszoligowca. Ostatecznie Camper wygrał 3:1. O wyniku w dużej mierze zdecydowały błędy Czarnych, którym w całym meczu popełnili 30.

W drugim pojedynku, radomianie zmierzyli się z Cuprum Lublin. "Miedziowi" uchodzą obok Campera za głównych kandydatów do tytułu mistrza pierwszej ligi w nachodzącym sezonie. W swoim składzie mają między innymi byłego reprezentanta Polski, Łukasza Kadziewicza i doświadczonego w PlusLidze Pawła Siezieniewskiego. Po wygranych przez radomian dwóch pierwszych setach, na początku trzeciego wydawało się, że podopieczni Roberta Prygla zmierzają po pewne zwycięstwo. Rywale nie poddali się i wygrali kolejne dwie odsłony, doprowadzając do tie breaka. W decydującej odsłonie radomianie zdołali utrzymać nerwy na wodzy i wygrali piątego seta i cały mecz 3:2. Decydujący punkt zdobył atakiem z krótkiej Michał Ostrowski, który był jednym z najlepszych zawodników w zespole radomian.

- Z punktu szkoleniowego to dobrze, że zagraliśmy pięć setów - przyznał po spotkaniu trener Prygiel. - Bardziej zadowolony jestem z meczu z Lubinem. Popełniliśmy w nim mniej błędów, także w ataku. Nad tym cały czas pracujemy.

Spotkanie radomian z Cuprum obserwował z trybun Adam Kamiński, środkowy bloku Czarnych i reprezentacji Kanady i Czarnych, który kilka godzin wcześniej przyleciał do Polski. Treningi z drużyną rozpocznie w poniedziałek.
W niedzielę, o godz. 12, w meczu kończącym Radomski Festiwal Siatkówki Czarni zagrają z AZS Politechnika Warszawska. W warszawskim zespole zagra Paweł Woicki, były rozgrywający między innymi Skry Bełchatów, reprezentant Polski.

- Trenuje z drużyną Politechniki, ale nie jestem jej zawodnikiem - zastrzegł Woicki. - Cierpliwie czekam na propozycję.

Cerrad Czarni Radom - Camper Wyszków 1:3 (22:25, 23:25, 25:19, 22:25).
Czarni: Neroj, Bołądź, Radomski, Gutkowski, Grzechnik, Piovarci - Filipowicz (libero) oraz Zugaj, Faryna, Westphal, Kowalski (libero).

Czarni - Cuprum Lubin 3:2 (25:23, 25:19, 22:25, 22:25, 15:10).
Czarni: Neroj, Bołądź, Wachnik, Gutkowski, Ostrowski, Piovarci - Kowalski (libero) oraz Grzechnik, Radomski.