Porażka Jadaru Radom w Pucharze Polski

/sid/
Siatkarze Jadaru Radom (w ataku Paweł Mikołajczak) przegrali ze Ślepskiem Suwałki
W spotkaniu czwartej rundy Pucharu Polski, siatkarze Jadaru Radom przegrali 1:3 w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem, aktualnym liderem tabeli I ligi.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, bowiem radomska drużyna dotarła do hali z drobnym "poślizgiem", spowodowanym utrudnieniami na drogach.

Zgodnie z zapowiedziami trenera, Dominika Kwapisiewicza, radomianie rozpoczęli w podobnym ustawieniu, jak w pucharowym spotkaniu z Siedlcami z Jakubem Buckim w ataku, Jimmie Ivarsonem i Jakubem Radomskim w przyjęciu. Zmiennicy w składzie i przeprowadzona w pośpiechu rozgrzewka nie wpłynęły źle na zespół. Pierwszy set to zacięta walka "punkt za punkt". Radomscy siatkarze po dwóch skutecznych blokach zdołali "odskoczyć" na dwa punkty, jednak gospodarze szybko odrobili stratę. Jadar rozstrzygnął seta na swoją korzyść, za sprawą błędów rywali.

W drugiej partii radomianie objęli prowadzenie, które udało się powiększyć nawet do czterech punktów. Nie zdołali jednak utrzymać przewagi. Mimo, że podopieczni Kwapisiewicza prowadzili jeszcze 18:15, to miejscowi wyszli na prowadzenie, a po punktowym bloku stanęli przed pierwszą szansą na wyrównanie stanu meczu. Szansę wykorzystali w drugim podejściu. Trzeci set znakomicie rozpoczęli radomianie. Prowadzili 8:2, 18:13 i 24:18. Gdy wydawało się, że Jadar wygra tę odsłonę, w nieźle funkcjonującej dotychczas maszynie coś się zacięło. Radomianie nie zdobyli już żadnego punktu. Miejscowi nie tylko wyrównali, ale zdołali wygrać seta.

- Nie mam pojęcia jak to się stało - przyznał po meczu trener Kwapisiewicz. - Gdyby głupota umiała latać, to zamiast wracać autokarem, powinniśmy z Suwałk przylecieć. Jestem w stanie zrozumieć wiele, ale nie osiem straconych punktów z rzędu. Nie wiem, jak to się stało. Może, gdy obejrzę z piętnaście razy ten fragment, to zrozumie. Tym bardziej, że poprzednie dwa sety i w trzecim, do przestoju graliśmy naprawdę dobrze.

W czwartym secie radomscy siatkarze nie zdołali powrócić do dobrej gry. Gładko i wysoko przegrali tę odsłonę, a w konsekwencji cały mecz, odpadając z Pucharu Polski.

Ślepsk Suwałki - Jadar Radom 3:1 (24:26, 25:23, 26:24, 25:16), awans do V rundy: Suwałki.
Jadar: Górski, Bucki, Ivarsson, Radomski, Kałasz, Tarlecki - Stańczak (libero) Gaca, Mikołajczak.