Porażka piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom z Końskimi

/W.Ł./
32:24 przegrali pierwszoligowi piłkarze ręczni AZS Politechnika Radom z KSSPR Końskie w jedenastej kolejce spotkań. Była to ostatnia kolejka pierwszej rundy.

Końskie - AZS Politechnika 32:24 (15:9)

Końskie: Ratuszniak, Kornecki - Trojanowski 7, Smołuch 5, Przybylski 4, R. Napierała 4 (wszystkie z rzutów karnych), Baturin 4, Bąk 3, T. Napierała 2, Iskra 2, Biegaj 1, Fiutek 0, Kubała 0.

Karne: 6/4 (rzuty Roberta Napierały i Konrada Fiutka odbił Paweł Kuczyński). Kary:10 minut (Bąk 6, Przybylski 4).

Politechnika: Kuczyński, Kowalski - Kalita 6, K. Misiewiczz 4 (wszystkie z rzutów karnych), Cupryś 4, Mroczek 4, P. Misiewicz 3, Przykuta 2, Świeca 1, Sieczka 0, Rurarz 0, Guzik 0.

Karne: 6/4 (dwa rzuty Przemysława Misiewicza odbił Rafał Ratuszniak). Kary: 10 minut (Guzik 6, Dąbrowski i P. Misiewicz po 2).

Sędziowali: Jacek Moskalczyk i Marcin Pazdro z Mielca. Widzów: 400.

Na zakończenie pierwszej rundy, piłkarze ręczni AZS Politechnika przegrali z Końskimi. Radomianie zagrali słabo i zasłużenie zeszli z parkietu pokonani.

FATALNY POCZĄTEK

Politechnika zaczęła spotkanie bardzo słabo. Przy stanie 2:0 dla gospodarzy Przemysław Misiewicz nie wykorzystał rzutu karnego, którego obronił był zawodnik AZS, Rafał Ratuszniak. Pierwszą bramkę podopieczni trenera Karola Drabika zdobyli dopiero w 11 min. przy stanie 3:0. Bramkarza Końskich pokonał Przemysław Misiewicz rzutem ze skrzydła. Do końca pierwszej połowy gospodarze zwiększali przewagę i wygrali ją sześcioma bramkami.

CUPRUŚ PO SŁUPKACH

W 43 min. po rzucie Damiana Cuprysia było już tylko 20:16 dla Końskich. Była szansa jeszcze zmniejszyć straty, ale po kontrze Cupryś trafił w słupek. W sumie w całym meczu gracz ten aż sześć razy obijał słupki bramki. Przy stanie 28:21, kołowy gospodarzy, Arkadiusz Bąk dostał karę dwóch minut, ale nie chciał się z nią zgodzić i sędziowie dołożyli mu jeszcze jedną "dwójkę". AZS osłabienia gospodarzy nie umiał wykorzystać, bo to Końskie zdobyły dwie bramki. Wynik meczu ustalił Grzegorz Mroczek.

W innych meczach: MTS Chrzanów - Stal Mielec 37:46, Gwardia Opole - ChKS Łódź 30:26, ASPR Zawadzkie - Wisła Sandomierz 32:24, BKS Bochnia - Siódemka Miedź Legnica 26:39, Olimpia Piekary Śląskie - AZS AWF Biała Podlaska 28:25.
1. Stal 11 22 450:316
2. Miedź 11 18 379:292
3. Zawadzkie11 14 332:309
4. Końskie 11 13 327:320
5. Łódź 11 11 310:325
6. Olimpia 11 11 328:337
7. Bochnia 11 9 325:350
8. AZS 11 8 303:318