Porażka piłkarzy ręcznych AZS Politechniki w Piekarach Śląskich

/W.Ł./
Przemysław Misiewicz (z piłką) w meczu z Olimpią zdobył pięć bramek.
Przemysław Misiewicz (z piłką) w meczu z Olimpią zdobył pięć bramek. Fot. Szymon Wykrota
W meczu czwartej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Olimpia Piekary Śląskie pokonała 29:22 AZS Politechnikę Radom.

Olimpia Piekary Śląskie - AZS Politechnika Radom 29:22 (14:14).
Olimpia: Kowalczyk, Zaborowski, Szenkel - Rosół 7, Janasz 6, Hampel 4, K. Kowalski 3, Biernacki 2, Kostrzewa 2, Chojniak 2, Piec 1, Pakuła 1, Płaczek 1.
Politechnika: Ł. Kowalski, Kuczyński - Mroczek 5, P. Misiewicz 5, Kalita 4, Kulik 2, Świeca 1, K. Misiewicz 1, Przykuta 1, Sieczka 1, Cupryś 1, Król 1.
Do Piekar Śląskich podopieczni trenera Karola Drabika pojechali bez kołowego Łukasza Guzika, braci Jakuba i Łukasza Skowronów.

ZACZĘLI NIEŹLE

Mecz radomianie zaczęli od prowadzenia 1:0, 3:1, 5:2. W 23 min. bardzo dobrze grający podopieczni trenera Karola Drabika, szczypiorniści Politechniki prowadzili już 13:9 i wszystko wskazywało, że pierwsza połowa zakończy się wygraną radomian. Niestety kilka strat piłki i Olimpia "doszła" AZS.

ZUPEŁNIE STANĘLI

Katastrofa nastąpiła w drugiej połowie. W 41 min. jeszcze radomianie prowadzili 17:16, ale przez następne ... trzynaście minut nie zdobyli bramki. Gospodarze rzucili aż 10 i "uciekli" na 26:17. Po tej przegranej, radomianie spadli w tabeli aż na dziesiąte miejsce. Może lepiej będzie za tydzień, kiedy w Radomiu dojdzie do akademickich derbów z AZS AWF Biała Podlaska.

W innych meczach: MTS Chrzanów - KSSPR Końskie 22:25, ChKS Łódź - ASPR Zawadzkie 23:29, BKS Bochnia - Gwardia Opole 28:37, AZS AWF Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 34:29, Miedź Legnica - Stal Mielec 36:37.
1. Stal 4 8 163:104
2. Miedź 4 6 133:114
3. Końskie 4 6 106:104
4. Chrzanów 4 5 106:101
5. Łódź 4 4 108:106
6. Bochnia 4 4 111:139
7. Zawadzkie 4 4 105:103
8. Wisła 4 3 115:125