Porażki Broni i Radomiaka. Wyniki środowych sparingów

/SzS/
Słaby mecz w Puławach rozegrał Sławomir Pach (z prawej).
Słaby mecz w Puławach rozegrał Sławomir Pach (z prawej). Ł. Wójcik
Sparingowych porażek doznały w środę dwa radomskie zespoły. Drugoligowy Radomiak przegrał w Puławach, zaś Broń u siebie z Granatem Skarżysko Kamienna.

Wisła Puławy - Radoimiak 1910 SA Radom 2:0 (2:0), Charzewski 20, K. Nowak 41.

Radomiak: Sak (46 Domański) - Cieciura (46 Wójcik), Dubina (46 Ojikutu), Świdzikowski, Derbich (46 Bojaruniec), Byszewski (46 Odunka, 76 Szewczyk), Radecki (46 Leandro), Pach (61 Dubina, 86 Odunka), Figiel (61 Figiel), Puton (46 Kornacki), Prędota (46 Kubicki)
Zdaniem trenera gości, Armina Tomali, jego podopieczni w pierwszej połowie zagrali poprawne spotkanie, ale niestety bramki strzelali gospodarze. W 20 minucie po dośrodkowaniu Konrada Nowaka i błędzie testowanego Erwina Saka (rezerwy Stomilu Olsztyn), były gracz Radomiaka, Piotr Charzewski z bliska skierował piłkę do siatki. Na 2:0 podwyższył Konrad Nowak przejmując podanie Aleksieja Dubiny do swojego bramkarza.
RADOMIANIE PUDŁOWALI
Radomianie pierwszej połowie również mieli swoje okazje. Niestety ani Mateusz Radecki, ani też Krystian Puton, czy Marcin Figiel nie potrafili trafić do siatki miejscowych.
Po przerwie obaj trenerzy pokonali sporo zmian i nie wiele działo się już na boisku. "Zieloni" dążyli do zdobycia honorowego gola. Bliski tego w 88 minucie był Łukasz Wójcik, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Udany debiut zaliczył Michał Domański, który pojawił się w drugiej połowie w bramce Radomiaka. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu golkiper ten podpisze umowę. Z powodu kontuzji nie zagrał bramkarz Piotr Banasiak i Piotr Wlazło.

Broń Radom - Granat Skarżysko Kamienna 0:2 (0:1), Dziubek 26, Fryc 90.

Broń: Wnukowski (46 Młodziński) - Rdzanek, Kupiec, Gorczyca, Budziński (70 Wichucki), Złoch (20 Noheem), Sałek (46 Maciejczak), Menert (46 Chrzanowski), Wicik (46 Leśniewski), Ciupiński (70 Nogaj, Książek (46 Czarnecki).
PLAGA KONTUZJI
Lepsza gra niż wynik - tak w skrócie można by podsumować poczynania Broni w tym sparingu. Radomianie do straty gola przeważali i mieli trzy bardzo dobre okazje, aby zdobyć bramkę. W 26 minucie piłkę stracił Nigeryjczyk Noheem i goście skorzystali z prezentu i objęli prowadzenie. Granat od tego momentu przejął inicjatywę, ale tylko do przerwy. Potem znowu Broń zaatakowała, a bohaterem spotkania okazał się Konrad Majcherczyk, który trzykrotnie w nieprawdopodobnych sytuacjach bronił drużynę przed stratą gola.
Kiedy wydawało się, że Broń w końcówce w końcu wyrówna, goście przeprowadzili szybki kontratak i dobili miejscowych.
Bardziej niż wynik i gra, martwi w Broni plaga kontuzji. W tym meczu nie zagrali Łukasz Pakos, Kacper Bargieł i Bartłomiej Siwak. Do tego grona po meczu z Granatem doszedł Daniel Złoch, który zszedł w 20 minucie.

Pilica Białobrzegi - Bzura Chodaków 4:1 (3:1), Oziewicz, Kowalczyk, Kaliszewski, Kucharczyk dla Pilicy

Pilica: Pasturczyk - Wojtysiak,, Sikorski, Janakowski, Mirowski, Kaliszewski, Jasikowski, Majewski, Kucharczyk, Oziewicz, Kowalczyk oraz Bolek, Zimnicki, Dąbrowski, Wielgus, Nowak, Wysocki, Siara. Kucharski.
Pilica zagrała poza Markiem Gołębiewskim w najmocniejszym składzie.

Mazowsze Grójec - Klub Sportowy Warka 3:1 (2:0), Bawor 3, Zawadzki 22, Pawłowski 68 - Filipek 73.

Mazowsze: Studziński (46 Strzyga) - Kalinowski (46 Mazur), Wiatrak, Michalski, Rolak (65 Ucinek), Baranowski (46 Sobczak), Rawa (46 Karls), Bawor (46 M. Nojek) Zawadzki (70 Dąbrowski), Grodzki (46 Samoraj), Frączek (46 Pawłowski).
Kolejnym zawodnikiem testowanym przez grójeckie Mazowsze jest Mateusz Pawłowski. Wypadł całkiem dobrze, zdobył nawet jedną z bramek.

Neptun Końskie - Szydłowianka Szydłowiec 0:1 (0:1) Gut 20.

Szydłowianka: Wieczorek - Gut, Ł. Jakubczyk, P. Janik Drożdżał, Wiatrak, Rafalski, Konopka, Szyszka, Gołda, Miller oraz Furman, R. Janik, Okła.
Szydłowianka zagrała w osłabionym składzie, a mimo to zwyciężyła i to w dobrym stylu. Jedyny gol padł po zespołowej akcji i strzale głową Guta

Zamłynie ZA Kombud SA Radom - Zwolenianka Zwoleń 5:3 (1:2), Rokiciński 2, Góralski 2, Ławrecki - Jężak, Rogala Kopeć.

Zamłynie: Wieczorek - Kośmiński, Chudziński (46 Ścigała), M. Trojanowski, Nosowski, Adamczyk (40 Góralski), Kaleta, Rokiciński, Kiliański (60 Wcibisz), Ławrecki (60 Czubak), Fedorowicz (60 Wilkowski).

Sparta Jazgarzew - Pilica Nowe Miasto 8:1 (3:0), Sarkowicz dla Pilicy.

Pilica Nowe Miasto zagrała w osłabionym składzie, ale warto dodać, że jedyną bramkę zdobył Łukasz Sarkowicz, który w 2006 roku był w kadrze Lecha Poznań i zagrał kilka spotkań w Młodej Ekstraklasie. Ostatnio grał w czwartoligowych Orlętach Cielądz.