MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznali pracę radiowca od podszewki. Wciągające warsztaty licealistów

Anna GOGUŁA
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Kozienicach pozowali z Michałem Dzienyńskim, reporterem radia Zet.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Kozienicach pozowali z Michałem Dzienyńskim, reporterem radia Zet. archiwum prywatne
Kilkunastoosobowa grupa adeptów dziennikarstwa z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego w Kozienicach uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich w Warszawie.

Były to już kolejne warsztaty, w których uczestniczyli podopieczni tego liceum. Tym razem na zajęcia medialne, organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie, wyruszyli uczniowie klasy pierwszej.

UCZYLI SIĘ WARSZTATU

Podczas tegorocznej edycji warsztatów, młodzież z liceum skupiła się głównie na zajęciach radiowych. - Pierwszoklasiści pod okiem pana Michała Dzienyńskiego, dziennikarza radia Zet, zapoznali się z tajnikami pracy radiowca. Redaktor rozpoczął swój wykład od przestawienia wesołych "wpadek" jego kolegów po fachu. Nie zabrakło też ciekawostek o ludziach show-biznesu i omówienia, jak wygląda codzienna praca dziennikarza - opowiada o spotkaniu Ewa Malec, dyrektor szkoły.

Nie zabrakło też ćwiczeń. - Pan Michał przygotował dla nas zestaw specjalnie dobranych zadań. Musieliśmy między innymi uporządkować i wybrać najważniejsze informacje. Dowiedzieliśmy się też, że podstawą tej pracy jest gruntowna wiedza. Ponoć najgorszym błędem dziennikarza jest brak znajomości tematu, którym się zajmuje - zdradzają uczniowie.

ROZGRZEWKA PRZED WYSTĘPEM

Kolejne zajęcia poprowadził z nimi redaktor Michał Pierzchała. Zapoznał młodzież między innymi ze strukturami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podziałami i sposobem wydawania koncesji.
- Były to bardzo ciekawe i niezwykle przydatne informacje. Strasznie podobały nam się też przeprowadzone przez niego ćwiczenia. Musieliśmy między innymi "rozgrzać" aparat mowy. Dzięki temu wielu osobom udało się zapomnieć o tremie i wziąć udział w ćwiczeniach w studiu radiowym - opowiadają licealiści.

ZAJĘCIA W STUDIU

Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoich sił w przygotowanych na tę okazję zadaniach. - Musieliśmy między innymi stworzyć serwis informacyjny, wywiad z ciekawą osobą lub prognozę pogody. Udało nam się też uzyskać wskazówki dotyczących obsługi technicznej konsoli radiowej - mówią nasi rozmówcy. - Warsztaty tak nam się podobały, że niechętnie opuszczaliśmy studio. Musimy przyznać, że były one wyjątkowo udane i z chęcią weźmiemy udział w kolejnych edycjach - zapewnili licealiści.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie