MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu są już świetnie wyszkoleni w technologii cyfrowej

Barbara Koś
Ta grupa pracowników muzealnych już świetnie wyszkoleni w"cyfrze"!
Ta grupa pracowników muzealnych już świetnie wyszkoleni w"cyfrze"! Muzeum Malczewskiego Facebook
Muzeum imienia Jacka Malczewskiego zakończyło projekt „Cyfrowy symbolizm. Zero-jedynkowy świat Muzeum Malczewskiego" realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych” oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Celem projektu było przygotowanie pracowników muzeum do wprowadzenia szeroko pojętej technologii cyfrowej, które odbyło się na kilku płaszczyznach.

W pierwszej części projektu pracownicy wzięli udział w zagranicznych kursach metodycznych prowadzonych przez Europass Teacher Academy w Hiszpanii.

Podczas szkoleń zapoznali się z nowymi technikami nauczania wykorzystującymi narzędzia cyfrowe w procesie edukacji, takimi jak tworzenie filmów, zdjęć cyfrowych oraz wykorzystywanie aplikacji podczas zajęć edukacyjnych.

W drugiej części projektu sześcioro pracowników wzięło udział w obserwacjach pracy trzech muzeów w Wiedniu: Kunsthistorisches Museum Vienna, Weltmuseum Wien oraz Volkskundemuseum Wien.

Dzięki obserwacjom pracy w innych muzeach uczestnicy projektu pozyskali wiedzę, którą wykorzystają w przyszłości w procesie szeroko pojętej digitalizacji zgodnego ze standardami europejskimi. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk ze specjalistami z zagranicznych muzeów oraz możliwość przeniesienia na potrzeby Muzeum Malczewskiego dobrych wzorców i sprawdzonych praktyk, z wdrażaniem nowych technologii do przestrzeni muzealnej.

Pozyskane przez uczestników projektu umiejętności posługiwania się nowymi technologiami ICT muzeum dostosowuje się do potrzeb międzynarodowych w dziedzinie muzealnictwa oraz wystawiennictwa, a także przeprowadzanych na co dzień lekcji muzealnych oraz warsztatów.

Dzięki wdrożeniu najnowocześniejszych technologii zwiedzający mogą teraz nie tylko odwiedzić oddziały "Malczewskiego" o każdej porze, z dowolnego miejsca, w wybrany przez siebie sposób, ale także lepiej poznać interesujące go obiekty muzealne.

Realne stało się otwarcie radomskiego muzeum na szerszą grupę zwiedzających poprzez nowo powstałe aplikacje SC MODULES, oprowadzania wirtualne, odświeżenie oferty wystawienniczej wzbogaconej o nowe technologie oraz dostosowanie do wystaw nowego programu edukacyjnego dostępnego dla bardziej zróżnicowanej grupy odbiorców (audioprzewodniki i aplikacje w j. polskim oraz j. angielskim)

Projekt realizowany był z funduszy Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych” oraz z pieniędzy budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie