Prawie 300 zawodników pobiegło w VI Leśnej Dyszce w Zalesicach. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Prawie 300 zawodników wzięło udział w VI Leśnej Dyszce w Zalesicach. Uczestnicy zmagali się z niemiłosiernym upałem.

Prawie 300 zawodników pobiegło w VI Leśnej Dyszce w Zalesicach

Była to już szósta impreza biegowa w Zalesicach w gminie Wierzbica. Patronat honorowy nad biegiem sprawował Waldemar Trelka - starosta radomski , a Powiat Radomski współfinansował to wydarzenie. Na frekwencje nikt nie narzekał, choć w momencie startu temperatura przy asfalcie sięgała 34 stopni. Warunki do biegania były bardzo ciężkie, bo większość trasy wiodła terenem odkrytym w słońcu. Jako.pierwsi na linii startu stanęli najmłodsi, którzy pobiegli na pięciu dystansach.

O godz.13 30 wystartował bieg główny. Najszybciej trasę. Leśnej Dyszki pokonał Kamil Walczyk, który dziś pobił swój poprzedni rekord trasy o ponad minutę i zameldował się na mecie z czasem 33:19 min. Jak na takie warunki to sprawił wielką niespodziankę. Najszybszą kobietą w Zalesicach była Małgorzata Czarnota, która na linię mety wbiegła z czasem 39:14. W kategorii Nordic Walking wygrał Piotr Pacyna, który dystans 4,5 km pokonał w czasie 37:03. Najszybszą kobietą była Beata Morawska z czasem 39:27.