Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo i Sprawiedliwość w Radomiu zaprezentowało kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości startujący w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu wyborczego numer 5. Więcej na kolejnych zdjęciach
Wszyscy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości startujący w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu wyborczego numer 5. Więcej na kolejnych zdjęciach Facebook/Marek Suski
Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Kampania wyborcza nabiera tempa. W sobotę 24 lutego Prawo i Sprawiedliwość w Radomiu zaprezentowało swoich kandydatów do o Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Na czele listy kandydaci młodzi, każdy z pierwszej trójki ma poniżej 40 lat.

Kandydaci do Semiku z regionu radomskiego Prawa i Sprawiedliwości

Na konferencji prasowej zwołanej w sobotę 24 lutego w radomskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości partia przedstawiła kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wszystkich zaprezentował poseł Marek Suski. Listę otwiera radny Sejmiku Jakub Kowalski.

- Mam zaszczyt otwierać listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w okręgu radomskim. Wspólnie z pozostałymi znakomitymi kandydatami z naszej listy, będziemy przekonywać państwa w najbliższych kampanijnych tygodniach, że Województwo Mazowieckie zasługuje na lepsze rządzenie – napisał Jakub Kowalski na swoim profilu społecznościowym.

W konferencji wzięli także udział posłowie: Andrzej Kosztowniak, Zbigniew Kuźmiuk, radomscy radni.

Zobaczcie zapis transmisji prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość

Tak wygląda lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu numer 5 do Sejmiku Mazowsza obejmującego byłe województwo radomskie:

  1. Jakub Kowalski, radny Sejmiku mijającej kadencji, wcześniej radny miasta Radom od 2006 do 2018 roku. Ma 38 lat. W latach 2016–2019 szef Kancelarii Senatu, przez lata bliski współpracownik polityków Prawa i Sprawiedliwości: Marka Suskiego, Adama Bielana, Zbigniewa Kuźmiuka.
  2. Łukasz Mierzejewski, radny miasta i gminy Jedlnia Letnisko, ma 30 lat. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw działał w Forum Młodych tej partii. Potem został dyrektorem biura parlametarnego byłego wiceministra obrony narodowej Wojciecha Skurkiewicza. Członek Ruchu Światło Życie. Żonaty, troje dzieci.
  3. Weronika Piwarska, ma 39 lat, obecnie radna miasta i gminy Grójec, była dyrektorką biura senatora Stanisława Karczewskiego.
  4. Edyta Wietrak ma 49 lat, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szydłowcu. Mężatka, matka dwójki dzieci, pasjonatka sportu, szczególnie kolarstwa.
  5. Magdalena Murawska, ma 30 lat, pochodzi z Pionek. Działa między innymi w harcerstwie, magister prawa oraz teologii, Od 2017 pracowała w kancelarii premiera.
  6. Hanna Skocz, radna rady gminy Garbatka-Letnisko w powiecie kozienickim, mieszka w Bąkowcu, przedsiębiorca.
  7. Michał Głogowski, ma 39 lat, pochodzi z Radomia, jest przedsiębiorcą.
  8. Cezary Zwierzchowski, kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białobrzegach, interesuje się sportem, jest świetnym strzelcem
  9. Wojciech Nalberski, ma 49 lat, historyk, autor pierwszej książki o historii Fabryki Broni w Radomiu, był kierownikiem radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Wcześniej dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 w Radomiu, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Jedlińsku. Żonaty, dwie córki.

Zobaczcie galerię zdjęć z prezentacji listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Mazowsza

Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach samorządowych, w 2018 roku mandat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu otrzymali: Jakub Kowalski, Ewa Białecka, Radosław Fogiel i Agnieszka Górska. Poniewaź w 2019 roku Radosław Fogiel i Agnieszka Górska dostali się do Sejmu z okręgu radomskiego, mandaty w Sejmiku objęli po nich Jan Rejczak i Anna Wolszczak.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie