Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Producenci papryki z regionu chcą, by sklepy i zainteresowani informowali o kraju pochodzenia papryki

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej chce, by rodzima papryka nie była wypierana z rynku przez nieuczciwą konkurencję.
Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej chce, by rodzima papryka nie była wypierana z rynku przez nieuczciwą konkurencję. Archiwum
Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej apeluje, by rzetelnie informować konsumentów o kraju pochodzenia papryki. To jedna z metod zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Kontrola rynku papryki ważna dla konsumentów

Rozpoczął się polski sezon na paprykę z Południa Mazowsza. Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej informuje, że polscy producenci z tego regionu wyprodukowali odpowiednią ilość tego poszukiwanego warzywa dla każdego polskiego konsumenta. Niepokój rolników – producentów papryki budzi jednak proceder niektórych, nawet uważanych za polskie, sieci handlowych, które w trakcie krótko trwającego sezonu polskiego ciągle oferują konsumentowi paprykę i inne warzywa z zagranicy.

Czytaj także:

Pracują cały sezon

W przesłanym stanowisku Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej przypomina, że polscy producenci przygotowują swoją produkcję papryki od lutego każdego roku, tak aby w miesiącach letnich móc polskiemu konsumentowi zaoferować to smaczne i zdrowe warzywo uprawiane w gruncie.

- Dlatego polscy rolnicy mówią stanowczo ‘NIE’ przypadkom, w których utrudniany jest dostęp polskiego konsumenta do dobrej jakości, krajowego produktu. Nie będziemy stać bezczynnie i patrzeć na proces niszczenia produkcji warzyw ciepłolubnych w Polsce, który następuje poprzez nieprzemyślany i niekontrolowany proceder oferowania produktu z zagranicy w trakcie trwania sezonu w kraju! Musimy wszyscy wspólnie – rolnicy, konsumenci i sieci handlowe - zadbać o polską produkcję warzyw, gdyż tylko ona gwarantuje nam bezpieczeństwo żywnościowe - podkreślają producenci papryki.

Uruchomiona infolinia

W związku z powyższym rolnicy z Południa Mazowsza uruchomili specjalną infolinię pod numerem 516 124 929 i kierują prośbę do konsumentów o przesyłanie wszelkiego rodzaju informacji dotyczących kraju pochodzenia papryki w sieciach handlowych lub o przesyłanie zdjęć za pośrednictwem komunikatorów internetowych (Messenger, WhatsApp).

- Obiecujemy, że nie pozostawimy żadnego zgłoszenia bez reakcji i zadbamy o polskiego konsumenta i polskiego producenta. Chwilowa obniżka cen produktu oferowanego konsumentowi nie oznacza, że ktoś o niego dba. W długofalowym efekcie doprowadzi do zniszczenia polskiego rolnictwa, a wtedy konsument będzie zmuszony zapłacić za dany produkt dużo, dużo więcej - czytamy w stanowisku Zrzeszenia.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie