Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przed nami druga edycja czarnoleskiego Festiwalu Sztuk. Czekają nas dwa tygodnie święta muzyki poważnej i dawnej

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Gwiazdą koncertu inaugurującego festiwal będzie Jerzy Zelnik, aktor filmowy i teatralny najbardziej znany z roli Ramzesa XIII w filmie "Faraon" Jerzego Kawalerowicza.
Gwiazdą koncertu inaugurującego festiwal będzie Jerzy Zelnik, aktor filmowy i teatralny najbardziej znany z roli Ramzesa XIII w filmie "Faraon" Jerzego Kawalerowicza. zoomfoto
Siedemnaście koncertów znamienitych artystów i uczestników mistrzowskich warsztatów pianistycznych, spektakl teatralny, wystawa malarska oraz wykłady o pieśniach Jana Kochanowskiego - tak będzie wyglądał tegoroczny Festiwal Sztuk, który rozpocznie się 19 lipca w muzeum w Czarnolesie. Wstęp wolny po rezerwacji.

Tegoroczny festiwal odbędzie się pod hasłem "Ująć nieuchwytne" i potrwa przez drwa tygodnie (od 19 lipca do 2 sierpnia). Święto muzyki, poezji i malarstwa ma zbliżyć uczestników do postaci Jana Kochanowskiego, wybitnego poety związanego z Ziemią Zwoleńską. Festiwal przybliży jego życie i twórczość, a jednocześnie pozwoli doświadczyć mnogości sztuki na najwyższym poziomie artystycznym.

Bogaty program festiwalu

Wydarzenie swoimi wydarzeniami obejmuje takie miejsca jak: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Trójcy w Gródku oraz Zamek w Janowcu. Wszystkie te przestrzenie pozwolą na bezpieczny przebieg koncertów dla każdego uczestnika.

Program Festiwalu będzie niezwykle różnorodny i obejmie dzieła muzyczne od epoki renesansu po muzykę ludową. Wydarzeniu towarzyszyć będą Mistrzowskie Warsztaty Pianistyczne prowadzone przez profesora Edwarda Wolanina. Wydarzenie oficjalnie otworzy koncert galowy, który odbędzie się 19 lipca o godzinie 18. w Muzeum Jana Kochanowskiego. Wystąpią: Edward Wolanin - utytułowany pianista kameralista i pedagog oraz Jerzy Zelnik - znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Koncert poprowadzi krytyk muzyczny Jan Popis.

W kolejnych dniach wystąpią również między innymi: pianista Michał Oleszak, skrzypaczka Magdalena Skwierczyńska, pianistka Natalia Wolanin, klawesynistka Dorota Stawarska, duet skrzypków Polish Violin Duo (Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak), Zespół "Sobótka" z Czarnolasu, Zespół ludowy z Mierziączki, pianistka Julia Łozowska czy też pianista Andrzej Jagodziński i wokalistka Agnieszka Wilczyńska. Zgromadzeni będą mogli usłyszeć muzykę klasyczną najsłynniejszych światowych kompozytorów, muzykę ludową, a nawet utwory jazzowe. Podczas festiwalu odbędą się również wykład o twórczości Jana Kochanowskiego, który poprowadzi profesor Dariusz Chemperek oraz spektakl teatralny "Igraszki Pana Jana" Teatru Resursa.

Kto organizuje wydarzenie?

Organizatorem Festiwalu i Mistrzowskich Warsztatów Pianistycznych jest Fundacja Rzeka EN, a współorganizatorami: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Tomasz Adamiec - wójt gminy Policzna, Parafia pod wezwaniem Świętej Trójcy w Gródku oraz Nadwiślańskie Muzeum w Kazimierzu Dolnym - Oddział Zamek w Janowcu.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny przy wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Można to zrobić dzwoniąc pod numer (+48) 677-20-05 lub napisać wiadomość na adres e-mail: [email protected].

Radom na instagramie

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie