Przełajowe mistrzostwa Polski

Leszek Trzos (drugi z prawej) wraz ze swoimi podopiecznymi
Leszek Trzos (drugi z prawej) wraz ze swoimi podopiecznymi archiwum prywatne
Mateusz Dębski z ZTE Radom został wicemistrzem Polski juniorów w biegach przełajowych. Zawody rozegrano w Łodzi

Czołowe miejsce zajęli biegacze ZTE Radom w biegu juniorów podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Parku Baden-Powella w Łodzi.

W grupie juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Dębski.
Biegacz ZTE Radom dystans 6 kilometrów pokonał w 18.37 minuty. - Z trenerem postanowiliśmy pobiec z tak zwanego marszu. Zająłem drugie miejsce. Tuż za plecami Dariusza Boratyńskiego - mówi podopieczny Leszka Trzosa. Dariusz Boratyński, który zwyciężył okazał się lepszy o 0.01 sekundy

Bardzo dobrze wypadli pozostali przedstawiciele ZTE Radom. Mateusz Kaczor był czwarty (18.47), a Patyk Kozłowski piąty (18.59).

Obaj na mecie byli jednak nieco niepocieszeni. Dlaczego?

- Niestety w tym roku na Mistrzostwa Europy nie jedzie ekipa pięcioosobowa jak przez ostatnie dwa lata. Gdyby jechała drużyna to na ME pojechałaby cała nasza trójka. Jak widać jednak ZTE Radom jest czołowym klubem w Polsce - mówi z kolei czwarty na mecie Mateusz Kaczor.

Wielkie brawa dla radomian i ich trenera Leszka Trzosa.