Przełamanie Uniwersytetu Radom. Pierwsza wygrana we własnej hali

Michał Nowak
Uniwersytet Radom pokonał u siebie ŚKPR Świdnica.
Uniwersytet Radom pokonał u siebie ŚKPR Świdnica. Joanna Gołąbek
Trzecią wygraną w sezonie 2017/18 odnieśli szczypiorniści Uniwersytetu Radom, którzy pokonali we własnej hali ŚKPR Świdnica 32:24. Dla podopiecznych trenera Mariusza Grela było to pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością.

KS Uniwersytet Radom - ŚKPR Świdnica 32:24 (16:12)
Uniwersytet: Hernik, Markowski, Sulima 1 - Mroczek 6, Wiak 6, Jurgilewicz 4, Włoskiewicz 4, Kowalczyk 3, Kubajka 3, Pomiankiewicz 2, Pezda 2, Misalski 1, Socha, Stanik, Pawelec, Banaczek.

Wcześniej radomianie zwyciężali na wyjazdach z MKS Wieluń i ASPR Zawadzkie. Teraz przyszedł czas na pierwszą wygraną u siebie. Właściwie od samego początku stroną przeważającą w tym spotkaniu byli gospodarze. Wynik otworzył Piotr Pezda. Przyjezdni ani razu w tym meczu nie prowadzili i raz tylko doprowadzili do remisu, kiedy na 4:4 trafił Mateusz Chaber. Potem przewaga miejscowych systematycznie rosła. Do przerwy Uniwersytet prowadził 16:12, a w drugiej połowie tę przewagę jeszcze powiększył. Kiedy tablica wyników pokazywała rezultat 21:14 dla miejscowych po bramce Marka Kubajki, to stało się jasne, że nic złego im się już w tym meczu nie może przydarzyć. Ostatecznie Uniwersytet zwyciężył różnicą ośmiu trafień (32:24).