Puchar dla Wulkana Zakrzew (zdjęcia, video)

/SzS/
Dariusz Mortka (z pucharem) cieszy się wraz z kolegami
Dariusz Mortka (z pucharem) cieszy się wraz z kolegami S. Szymczak
Dopiero w rzutach karnych rozstrzygnął się finał piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Mazowsze Grójec przegrało w nieprawdopodobnych okolicznościach z Wulkanem Zakrzew.

Mazowsze Grójec - Wulkan Zakrzew 2:2 (1:0, karne 3:4), Łaski 7, H. Baranowski 47 z karnego - Stolarek 75, Blank 90.

Mazowsze: Strzyga - Michalski, Łyżwa (39 Dusiński), Kalinowski, Baranowski, Karls, Zawadzki, Nojek, Madetko (73 Głodek), Łaski, Sobczak (65 Boroń).
Wulkan: Studziński - Stolarek, Janakowski, Mortka, Rojek (73 Płaskociński), Blank, Senator, Bielawski, Pogodziński, Krajewski, Prasek.
Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Do 75 minuty Mazowsze prowadziło 2:0, a powinno znacznie więcej. Nic nie zapowiadało, że przyjezdni zdołają jeszcze odrobić straty i doprowadzić do rzutów karnych (nie rozgrywano dogrywki).
STRZAŁ ŁASKIEGO
Mazowsze przed przerwą grało świetnie. Przemysław Łaski strzałem z 20 metrów zdobył pierwszą bramkę, a chwilę później piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. W 30 minucie ponownie poprzeczka uratowała Wulkana od straty bramki.
Zaraz po przerwie Jakub Studziński sfaulował napastnika Mazowsza i sędzia słusznie podyktował rzut karny. Bramkę strzelił Hubert Baranowski.
Do 70 minuty zakrzewianie ani razu nie zagrozili bramce Mazowsza. Tymczasem w 75 minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Stolarek. Ten gol dodał wiatru przyjezdnym. W 90 minucie gol wisiał w powietrzu i Krzysztof Blank wykonał kapitalną przewrotkę i zdobył wyrównanie.
DWA PUDŁA
W rzutach karnych lepiej spisali się goście, dla których spudłował tylko wspomniany Blank. Z kolei strzały Krzysztofa Boronia i Baranowskiego obronił Studziński. Radość Wulkana była jak najbardziej zasłużona.
Po meczu obie drużyny otrzymały komplet strojów ufundowany przez władze okręgu. Na ręce Dariusza Mortki, kapitana Wulkana przekazano okazały puchar. Zespół ten, wiosną grać będzie na szczeblu mazowieckim.