Zamknij

Echo Dnia

Puszcza Kozienicka – urokliwe miejsce do spacerów nawet w jesiennej, czy zimowej porze - zobacz zdjęcia

Puszcza Kozienicka - Kiedyś własność królewska, ulubiony teren wypraw na łowy króla Władysława Jagiełły. Dziś to miejsce to prawdziwa skarbnica wiedzy

Edyta Nowicka

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

Puszcza Kozienicka – urokliwe miejsce do spacerów nawet w jesiennej, czy zimowej porze

Puszcza Kozienicka - Kiedyś własność królewska, ulubiony teren wypraw na łowy króla Władysława Jagiełły. Dziś to miejsce to prawdziwa skarbnica wiedzy o lesie, przyrodzie, pracy leśników, z historią w tle, a także miejsce realizacji tematów badawczych z różnych dziedzin leśnictwa i ochrony przyrody. Puszcza obfituje w liczne obiekty małej infrastruktury turystycznej ułatwiające odwiedzenie najpiękniejszych fragmentów puszczy.
Wśród wielu form ochrony przyrody uwagę zwracają rozległe rezerwaty torfowiskowe i leśne z licznymi źródliskami, a także okazałe pomniki przyrody z dębem Zygmuntem Augustem na czele.
Imponująco przedstawia się oferta edukacyjna i turystyczna puszczańskich nadleśnictw - Nadleśnictwa Radom,
Nadleśnictwo Kozienice, Lasy Państwowe, Nadleśnictwa Zwoleń - sprawiająca, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Odbywają się tu liczne zajęcia i wydarzenia edukacyjne ze „Świętem Polskiej Niezapominajki” na czele. Szczególna rolę pełni Nadleśnictwo Radom Leśny Ośrodek Edukacyjny w Jedlni Letnisku imienia redaktora Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko. Znajduje się tylko 12 kilometrów od Radomia w pobliżu rezerwatu przyrody Jedlnia. To wraz ze znajdującą się kilkanaście kilometrów dalej ścieżką edukacyjną „Królewskie Źródła” tętniące życiem „centrum” leśnej edukacji oraz profesjonalnych szkoleń dla leśników z całej Polski.

<< Przeglądaj zdjęcia klikając w strzałki. >>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy