Radmot Wola Gutowska

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Zwycięzca w kategorii - Przemysł Metalowy
  Jan Stańczyk, prezes Radmotu: - Podczas targów w Hanoverze największą satysfakcją dla mnie było to, że niektórzy po obejrzeniu ekspozycji byli święcie

  Jan Stańczyk, prezes Radmotu: - Podczas targów w Hanoverze największą satysfakcją dla mnie było to, że niektórzy po obejrzeniu ekspozycji byli święcie przekonani, iż jesteśmy firmą niemiecką. W naszej branży nie wszyscy jeszcze wiedzą, że w Polsce powstają produkty, które nie ustępują technologicznie wytwarzanym w Japonii, Niemczech, czy Stanach Zjednoczonych. ©archiwum

  Firma Radmot specjalizuje się w nowoczesnych technologiach obróbki metali. Współpracuje z międzynarodowymi koncernami działającymi w przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym, optycznym i elektrotechnicznym.

  Firma działa od 1984 roku i zatrudnia obecnie prawie 80 pracowników. W najbliższym czasie zatrudnienie zwiększy się znacznie, bo obecnie zakład jest rozbudowywany, a jego powierzchnia zwiększy się po zakończeniu inwestycji dwukrotnie.

  UNIKALNE METODY ZARZĄDZANIA

  W odróżnieniu od firm konkurencyjnych Radmot wprowadził unikalne metody zarządzania i organizacją pracy, których celem jest systematyczne podnoszenie kwalifikacji indywidualnych i zespołowych wraz z dynamiką wydajności oraz monitoringiem jakościowych punktów krytycznych.
  Zastosowana w praktyce wiedza, którą pracownicy zdobywają podczas szkoleń umożliwia minimalizację kosztów produkcji, skrócenia czasu pracy niezbędnego do przygotowania dokumentacji produkcyjnej, efektywne gospodarowanie zdolnościami produkcyjnymi i materiałami, systemową kontrolę realizacji etapów produkcji oraz ocenę jakościową.

  CERTYFIKATY I BEZPIECZNA PRACA

  Jako jedna z niewielu tej wielkości firm w Polsce w branży metalowej, posiada europejskie certyfikaty jakości. Radmot nie może narzekać na brak zamówień, a jedynie odczuwa małą podaż wykwalifikowanych "rąk do pracy". Firma potrzebuje bowiem wysokiej klasy specjalistów, m.in. do obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, a takich fachowców na rynku pracy ostatnio brakuje.

  Warto dodać, że Radmot uchodzi za jeden z najlepiej zorganizowanych zakładów pracy w regionie pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy, co zostało docenione przez Państwową Inspekcję Pracy, która uhonorowała firmę z Woli Gutowskiej specjalnym wyróżnieniem.
  WYSOKA POZYCJA W EUROPIE

  W tym roku Radmot po raz kolejny uczestniczył w Międzynarodowych Targach Przemysłowych, Koncepcji Produktów i Innowacji Materiałowych w Hanoverze. Stoisko firmy z Woli Gutowskiej zostało zaliczone do najciekawiej prezentujących się wśród ekspozycji zagranicznych.

  Na targach "Hannover Messe 2007" zaprezentowało swoją ofertę 6000 wystawców z 70 krajów, z czego 47 procent były to firmy z poza Niemiec. To największa impreza wystawiennicza nowoczesnych technologii na świecie. Stoiska wystawowe odwiedziło 230 tysięcy osób, w spotkaniach i wykładach uczestniczyło wielu wybitnych specjalistów i ekspertów w dziedzinie technologii przyszłości.
  Stoisko Radmotu odwiedzili przedstawiciele m.in. takich firm jak Saab, Man, Bosch, Bombardier, TRW, Bosch Rexroth, Continental, Siemens, Heidelberg, Rheinmetall, czy Voith.

  Już sam udział w tej imprezie świadczy o pozycji rynkowej firmy. Znaczna część produkcji Radmotu trafia na eksport. I to nie tylko do coraz większej grupy krajów Unii Europejskiej, ale też do USA.

  PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIA

  Radmot zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, m.in.:

  - Medal Europejski 2005 - nagroda przyznana przez BCC oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej za "Obróbkę skrawaniem aluminiowych elementów precyzyjnych";

  - tytuł Mazowieckiej Firmy Roku - przyznany przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza pod patronatem Wojewody Mazowieckiego w kategorii "Przemysł Metalowy, Automatyka" w roku 2002 i 2005;

  - "Menedżer Roku 2005" dla Prezesa Jana Stańczyka;

  - "Euroskrzydła 2005" za wysoką dynamikę eksportu;

  - "Brylantowe Skrzydła 2004" za "Stosowanie najnowszych i unikatowych metod organizacji pracy, wysoką jakość wyrobów i stałe podnoszenie kwalifikacji załogi";

  - "Gazele Biznesu 2004, 2005, 2006" - tytuł dla najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo