Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Blisko 140 wykonawców uczestniczyło w IV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych

Barbara Koś
W Przeglądzie wystąpili soliści i kolorowe zespoły.
W Przeglądzie wystąpili soliści i kolorowe zespoły. Tadeusz Klocek
Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu zaprosił w czwartek, 23 stycznia, na IV Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych „Muzyczne Anioły”.

Przegląd odbył się w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga i wzięło w nim udział 138 wykonawców, w tym aż 31 zespołów. Większość z województwa mazowieckiego oraz dwóch placówek z województwa lubelskiego.

Bardzo licznie zebranych w sali uczestników festiwalu Zgromadzonych przywitała Anna Zgrzebniak, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych.

Potem rozpoczął się koncert kolęd uważnie obserwowany przez jury w składzie: Adrian Hanke, ksiądz Andrzej Tuszyński i Anna Bąk. Przyznano trzy nagrody specjalne dla zespołów i trzy wyróżnienia dla solistów. Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali nagrody specjalne i dyplomy. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich.

Przegląd Kolęd i Pastorałek adresowany jest do placówek oświatowych organizacji i instytucji zrzeszających osoby z niepełnosprawnością. Głównym celem inicjatywy jest promowanie działalności artystycznej osób z niepełnosprawnością, obdarzonych nieprzeciętnym talentem oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości.

Przegląd już po raz czwarty zorganizował Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu. -

- Dzieci i dorośli bardzo się z niego cieszą - mówi Wioletta Brodowska, nauczyciel Zespołu Szkół,koordynator Przeglądu.- Uczestniczą w nim niepełnosprawni od przedszkola aż do osób dorosłych z warsztatów terapii zajęciowej. Przegląd cieszy się dużą popularnością.

Jak podkreśla Wioletta Brodowska, od pierwszej edycji podwoiła się liczba uczestników. A muzyka jest najlepszą formą terapii.

- Na naszym przeglądzie wykonawcy czują się ważni, a właśnie to jest istotne - żeby ich nie ignorować i żeby byli w społeczeństwie równo traktowani - mówi Wioletta Brodowska.- Pragniemy też, aby to wydarzenie sprzyjało integracji środowiska osób z niepełnosprawnością, wyrównywało ich szanse społeczne oraz było okazją do kultywowania polskiej tradycji kolędowania.

D-Bombw radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie