Radom. Darmowa akcja medyczna Teraz Serce 2016 w galerii...

  Radom. Darmowa akcja medyczna Teraz Serce 2016 w galerii Atrium Gama

  SOK

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Darmowa akcja medyczna Teraz Serce 2016 w galerii Atrium Gama w Radomiu.
  1/8
  przejdź do galerii

  Darmowa akcja medyczna Teraz Serce 2016 w galerii Atrium Gama w Radomiu. ©Tadeusz Klocek

  Spora grupa radomian wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Teraz serce”!, która odbyła się w sobotę, 10 września w galerii handlowej Atrium Gama w Radomiu. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań serca.
  Celem ogólnopolskiej kampanii jest wzrost świadomości społeczeństwa w zakresie chorób serca, w szczególności ciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które wciąż są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów. Kampania ma za zadanie edukować, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta, motywując jednocześnie uczestników do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy chorób serca.

  - Nasze działania prowadzimy właśnie w weekendy, bo zdajemy sobie sprawę, że często ludzie nie mają czasu w dzień powszedni, by pójść do lekarza.
  W takich miejscach, jak galerie handlowe, zawsze znajdzie się wiele osób, by porozmawiać z dietetykiem, czy lekarzem, jak dbać o swoje serce – powiedziała Magdalena Wargin, manager akcji medycznej.

  Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże – z szeregu badań i konsultacji skorzystało kilkudziesięciu mieszkańców Radomia i okolic, którzy przybyli na miejsce akcji i wzięli w niej udział. Podczas ośmiogodzinnej akcji medycznej każdy chętny mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczania wskaźnika BM, określenie czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego.

  Wśród zgłaszających się były osoby, które leczą się kardiologicznie od wielu lat oraz takie, które pierwszy raz od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat miały wykonywane badanie EKG. Porad udzielał m.in. doktor Michał Łabuz.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>