Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Dzień otwarty w integracyjnej szkole podstawowej numer 14. Spektakle, turniej siatkarski i lekcje na wesoło

Sok
Goście odwiedzający w sobotę Publiczna Szkołę Podstawową numer 14 mogli wziąć udział między innymi w zajęciach plastycznych.
Goście odwiedzający w sobotę Publiczna Szkołę Podstawową numer 14 mogli wziąć udział między innymi w zajęciach plastycznych.
- Nasza szkoła jest przyjazna, wesoła i dobrze nam się tu uczy! – przekonywali uczniowie radomskiej Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14 Integracyjnej imienia Jana Pawła II, którzy w sobotę zorganizowali Dzień Otwarty.

Szkoła przy ulicy Wierzbickiej przygotowała swoją ofertę edukacyjna z myślą o dzieciach, którzy mieszkają w okolicznych dzielnicach, ale także uczniach z całego Radomia.

- Jesteśmy szkołą integracyjną, z dużym, bo już 25 letnim doświadczeniem w nauczaniu integracyjnym. Do naszej szkoły chodzą uczniowie z całego Radomia, a nawet i spoza miasta – mówi Małgorzata Szewczyk, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 14.

Rodzice i dzieci odwiedzający podstawówkę mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle przez uczniów, a także zwiedzić klasy, pracownie, bibliotekę, stołówkę, salę sportową. Od lat w szkole działa program Erasmus, a uczniowie mogą odwiedzać szkoły w innych krajach.

- Warto, by rodzice zwrócili uwagę, że nasza szkoła jest bezpieczna, przyjazna. Samych obiadów dla uczniów wydajemy ponad 300, co świadczy o tym, że nasze panie w kuchni świetnie gotują, dzieciom obiady smakują tak, jak w domu. Ponadto realizujemy program zdrowego odżywiania – dodaje pani dyrektor.

Specjalnie dla gości uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali stoiska, na których promowały się szkolne koła zainteresowań. W sali sportowej był pokaz gimnastyczny, a młodsze dzieci przygotowały spektakl teatralny.

Podczas Dnia Otwartego został rozegrany Międzyszkolny Turniej Siatkarski, a wzięły w nim udział drużyny ze szkół numer 6, 23, 26, 28 i ekipa gospodarzy. Można też było wziąć udział w zajęciach i zabawach prowadzonych przez nauczycieli i specjalistów, a chętni logowali się do elektronicznego systemu wspierającego rekrutację do oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej.
- Od lat szkoła osiąga bardzo dobre wyniki w nauczaniu o czym świadczą choćby oceny uzyskiwane w egzaminach gimnazjalnych. Potwierdzeniem dobrze prowadzonych lekcji jest także to, że uczniowie przyprowadzają swoich młodszych kolegów, by także chodzili do naszej szkoły – opowiadali nauczyciele.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie