Radom. "Hubal" pomaga potrzebującym z Angoli

  Radom. "Hubal" pomaga potrzebującym z Angoli

  Zdjęcie autora materiału

  Karolina Mroczek

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. "Hubal" pomaga potrzebującym z Angoli
  1/5
  przejdź do galerii
  Zespół Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego Hubala przyłączył się do kolejnego projektu UNICEF Polska. W ramach akcji uczniowie przygotowali specjalne charytatywne szmaciane laleczki. Laleczki są symbolem pomocy, jakiej uczniowie radomskiej szkoły chcą udzielić dzieciom z Angoli.


  Koordynatorem akcji w "Hubalu" jest Ewelina Sobieraj, która z pomocą współkoordynatorek: Katarzyny Pastuszki, Karoliny Czerwonki i Marty Wawrzos oraz uczniów szkoły mocno zaangażowała się w pomoc potrzebującym dzieciom w Afryce.

  - Nasza szkoła włącza się po raz pierwszy w tę akcję i jesteśmy jedyną szkołą średnią w Radomiu, która do niej dołączyła. Wydawało nam się, że taka akcja szycia laleczek jest raczej kojarzona z młodszymi dziećmi. Tymczasem u nas się spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, które wręcz przerosło nasze oczekiwania. Uważamy, że jest to wielki sukces - powiedziała nam Ewelina Sobieraj, koordynatorka akcji w "Hubalu".

  Angola potrzebuje pomocy  Angola jest jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci. Z powodu kryzysu, jaki panuje w tym państwie najbardziej cierpią dzieci. Zagrażają im takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica, żółta febra, czyli choroby, którym współczesny świat potrafi przeciwdziałać. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest zapobieganie zachorowaniom poprzez szczepienia. Koszt jednej szczepionki to 10 złotych. Dlatego też minimalny koszt laleczki został tak właśnie ustalony, aby za cenę jednej można uratować życie jednemu dziecku.

  Własnoręcznie uszyte  W poniedziałek uczniowie Hubala mogli obejrzeć krótki filmik o Angoli, w którym poznały warunki, w jakich żyją jej mieszkańcy. Podczas przerw lekcyjnych, a zwłaszcza tej najdłuższej, uczniowie i kadra pedagogiczna mogli kupować laleczki.
  - Cała szkoła tym żyła już od dwóch tygodni. Wszyscy przychodzili, oglądali i chcieli rezerwować laleczki. Wszystkie pieniążki trafiają do puszki, po sprzedaży laleczek kończymy akcję i wysyłamy pieniądze - dodała koordynatorka.

  Łącznie uczniowie "Hubala" uszyli ponad 30 laleczek. Wszystkie zostały uszyte przez uczniów własnoręcznie.
  - Czas na uszycie lalek mieliśmy od października. Ja swoją lalkę uszyłam w jeden dzień - powiedziała Dagmara Badeńska, uczennica pierwszej klasy technikum fryzjerskiego. - Dla nas to jest świetna zabawa, bo przypominamy sobie czasy dzieciństwa, a dzięki temu możemy pomóc potrzebującym dzieciom - dodała jej koleżanka, Anita Nowak.

  Przyjemność z pomocy  Tegoroczna odsłona projektu jest jego czwartą edycją. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Radomski "Hubal" włączył się w nią po raz pierwszy, ale jak zapowiada koordynatorka na pewno nie ostatni.
  - Chcieliśmy pokazać naszej młodzieży, że pomaganie może być rzeczą przyjemną i to nam się z pewnością udało - podsumowała pani Ewelina Sobieraj.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>