MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Kontynuacja muzycznych poranków w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia

Barbara Koś
Zwycięzcy w konkursie otrzymali w nagrodę książkę „Co tak pięknie gra” osobiście podpisaną przez Włodzimierza Izbana.
Zwycięzcy w konkursie otrzymali w nagrodę książkę „Co tak pięknie gra” osobiście podpisaną przez Włodzimierza Izbana. Elektrownia
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia nie zapomina o najmłodszych odbiorcach sztuki. I to sztuki rozumianej szeroko. Cykl warsztatów plastycznych uzupełniły poranki muzyczne połączone z poznawaniem instrumentów.

Pierwszy poranek muzyczny odbył się w minioną niedzielę. Tak jak było zapowiedziane, spotkanie poprowadził Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra”.

To książka do czytania, oglądania i słuchania. Przedstawia w opisach i na pięknych rysunkach instrumenty muzyczne. Po zeskanowaniu smartfonem kodu można usłyszeć melodię wykonywaną na danym instrumencie. Właśnie ta książka będzie podstawą spotkań, których celem jest przybliżenie młodemu słuchaczowi brzmienia, budowy i sposobu gry na instrumentach muzycznych.

W trakcie spotkania dzieci razem z rodzicami zapoznały się z instrumentami smyczkowymi takimi jak skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas. Brzmienie tych instrumentów przybliżyły dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, które zaprezentowały wybrane przez siebie utwory. Uczestnicy poranków po zapoznaniu się z każdym z instrumentów uczestniczyły w konkursach na ich temat, a nagrodami były książki „Co tak pięknie gra”, osobiście podpisane przez autora.

Atrakcją spotkania była wizyta Krzysztofa Zięby, ilustratora książki. W trakcie audycji grafik namalował prawdziwe dzieło sztuki: rysunek, który później wraz z dedykacją trafił do osoby, która trafnie odpowiedziała na pytanie konkursowe.

Następne spotkanie z muzyką zawartą w książce dotyczyć będzie instrumentów dętych drewnianych takich jak: klarnet, obój, fagot i saksofon. Oczywiście nie zabraknie kolejnych konkursów. Zatem zabawa na najwyższym poziomie gwarantowana! Kolejne poranki dotyczące różnych instrumentów odbywać się będą aż do kwietnia.

A spotkania w marcu, które odbędą się w niedziele 11 i 25 marca, podzielone zostaną na dwie audycje: instrumenty dęte blaszane: trąbka, puzon, tuba, waltornia oraz instrumenty perkusyjne: wibrafon, werbel, trójkąt, talerze, zestaw perkusyjny.

Spotkania w kwietniu poświęcone z kolei będą instrumentom strunowym: mandolina, gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna oraz instrumentom klawiszowym: fortepian i akordeon.

Podczas spotkań, w recepcji Elektrowni można nabyć książkę „Co tak pięknie gra”. To doskonale zilustrowana pozycja nie tylko dla dzieci interesujących się muzyką.

- Jej magia polega na tym, że mając ze sobą telefon komórkowy z aplikacją skanującą kody QR można w każdej chwili posłuchać każdego z zaprezentowanych w książce instrumentu - mówi Kinga Maszczyńska, z Elektrowni. - Cena książki 39 złotych. A na te godzinne audycje, zapraszamy dzieci w wieku 6 -15 lat.

Najbliższe spotkanie już w niedzielę, 25 lutego, o godzinie 12.30. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24. Cena biletu wstępu – 5 złotych . Informacje są też na stronie: www.elektrownia.art.pl.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny

POLECAMY RÓWNIEŻ:

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

Zobacz piękne piłkarki na pięknych kartach kalendarza

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]

Zobacz też: Kozie drzewo? To najdziwniejsza rzecz, jaką widziałeś

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie