Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Na Wośnikach przybywa obiektów na terenach przemysłowych

Janusz Petz
W nowoczesnych halach produkcyjno - magazynowych „TG” przy ulicy Samorządowej w Radomiu ulokowały się firmy z różnych branż i różnych stron świata - z Japonii, Niemiec, Włoch i Polski.
W nowoczesnych halach produkcyjno - magazynowych „TG” przy ulicy Samorządowej w Radomiu ulokowały się firmy z różnych branż i różnych stron świata - z Japonii, Niemiec, Włoch i Polski. archiwum
Zakończyła się budowa ostatniej hali w parku produkcyjno-magazynowym „TG” przy ulicy Samorządowej w Radomiu. Najemca odebrał już klucze do obiektu i jest w trakcie zagospodarowywania powierzchni.

To jedna z licznych inwestycji zrealizowanych w ostatnim czasie w radomskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Hala zajmuje około 8,5 tysiąca metrów kwadratowych. Będzie się w niej mieścił magazyn jednej z firm z branży tytoniowej. Tym samym park „TG” przy ulicy Samorządowej został skomercjalizowany w 100 procentach.

Budynki na miarę

Na terenie parku „TG” znajdują się łącznie cztery nowoczesne hale o łącznej powierzchni około 40 tysięcy metrów kwadratowych. Swoje siedziby mają tu firmy z Japonii, Niemiec, Włoch i Polski, które zajmują się między innymi produkcją dla branży motoryzacyjnej i spożywczej. Hale zrealizowano w systemie BTS, czyli build to suit (buduj na miarę).

Oznacza to, obiekt jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości operacyjnych Klienta. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz zredukować zbędne koszty. To nowatorski w polskich warunkach system realizacji inwestycji przemysłowych.

Atutem są także duże możliwości indywidualnej adaptacji oraz lokalizacja, która zapewnia łatwy dostęp do sieci dróg wylotowych. Dużym plusem jest oczywiście infrastruktura techniczna - place manewrowe, parkingi dla ciężarówek. Są też oszczędności na bieżącym utrzymaniu – nowe hale są tańsze w eksploatacji, w porównaniu do starszych budynków.

Firma przygotowuje kolejną inwestycję przy ulicy Żółkiewskiego. Zostaną tam zbudowane hale o łącznej powierzchni 50 tysięcy metrów kwadratowych z przeznaczeniem na magazyny, produkcję, czy logistykę.

Popularność Radomia

W Radomiu tereny podstrefy są na Wośnikach, Halinowie, Potkanowie, Gołębiowie i Wólce Klwateckiej, a większość terenów przygotowanych dla potencjalnych inwestorów już została sprzedana lub wydzierżawiona. Zainteresowanie podstrefą można tłumaczyć relatywnie niskie koszty zatrudnienia w porównaniu z innymi ośrodkami i bardzo dobrą lokalizację w skali kraju.

Radomska podstrefa tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała 21 sierpnia 2001 roku.

Zajmowała najpierw wyłącznie teren po upadłych Zakładach Maszyn do Szycia „Łucznik”, później stopniowo włączano do podstrefy kolejne tereny. Podstrefa Radom liczy obecnie 212 hektarów. Zezwolenie na działalność w podstrefie uzyskały do tej pory 22 firmy w Radomiu oraz 3 w rejonie inwestycyjnym w Pionkach. Inwestorzy korzystają z pomocy publicznej - ulg i zwolnień od podatków.

SPRAWDŹ. Czy to dobry moment na inwestycje w akcje?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie