Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Nowa metoda leczenia krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

RED
Pogorszenie wzroku u swojego dziecka w czasie pandemii zauważyła blisko 1/3 rodziców (29% badanych). Również porównując czas spędzany przez dzieci przed ekranami urządzeń elektronicznych przed i w trakcie pandemii, widać wyraźne zwiększenie się udziału grup, które bardzo intensywnie korzystają z ekranów: co trzecie dziecko (34%) przebywa przed ekranem obecnie 5 i więcej godzin, gdzie przed pandemią wskaźnik ten wynosił 11%. Efekty? Postępująca krótkowzroczność.

Jeśli dziecko w wieku 7 lat ma wadę wzroku -2, to bez wdrożonego leczenia w wieku 21 lat może mieć wadę wzroku -6 dioptrii lub więcej. Wysoka i bardzo wysoka krótkowzroczność zwiększa ryzyko chorób narządu wzroku prowadzących do trwałej ślepoty, takich jak odwarstwienie siatkówki i zwyrodnienie żółtej plamki, często trzykrotnie, czterokrotnie, a w niektórych chorobach nawet czterdziestokrotnie.

Pod koniec 2021 roku do Polski zostały wprowadzone szkła do okularów MiYOSMART, to nieinwazyjna metoda opracowana specjalnie do korekcji i spowolnienia krótkowzroczności u dzieci. Wyniki 2-letniego badania klinicznego wskazują na spowolnienie progresji krótkowzroczności średnio o 60%, w porównaniu do dzieci, które nosiły standardowe soczewki jednoogniskowe. Dodatkowo krótkowzroczność została całkowicie zahamowana u 21,5% dzieci noszących soczewki MiYOSMART (w badaniu udział wzięło 160 dzieci w wieku od 8 do 13 lat). Jest to najwyższy wskaźnik skuteczności spośród wszystkich dostępnych na rynku polskim metod leczenia krótkowzroczności. W 2018 roku soczewka MiYOSMART otrzymała nagrodę Gold Prize, Grand Award i Special Gold Award na Międzynarodowych Targach Wynalazków w Genewie w Szwajcarii. W 2020 roku została nagrodzona SILMO d’Or w kategorii „Widzenie podczas targów” Silmo Paris Optical Fair.

Proces leczenia rozpoczyna się w gabinecie okulistycznym, ponieważ tylko okuliści mogą kwalifikować do tej metody leczenia. Jeżeli po przeprowadzonych badaniach dziecko zakwalifikuje się, po zakończeniu wizyty możliwe jest dobranie opraw i wyrobienie okularów z soczewkami w technologii D.I.M.S. Pacjent otrzymuje kartę terapeutyczną i jest wyznaczany terminarz wizyt kontrolnych. Pierwsza wizyta jest po dwóch tygodniach, a następne co pół roku. Długość leczenia jest zależna indywidualnie od każdego pacjenta, jednak soczewki D.I.M.S powinny być stosowane do momentu uzyskania istotnego zmniejszenia i w niektórych przypadkach zatrzymania progresji krótkowzroczności. Szkła w kontekście komfortu użytkowania, niczym nie różnią się od zwykłych szkieł jednoogniskowych. Nie mają żadnych stuków ubocznych. Wykonane są z bezpiecznego materiału, odpornego na uderzenia i uszkodzenia.

W regionie radomskim certyfikat upoważniający do leczenia soczewkami MiYOSMART uzyskała na ten moment tylko klinika okulistyczna NAOKU Clinic przy ul. Waryńskiego 6 w Radomiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie